Strona główna Kultura Mały Konkurs Recytatorski

Mały Konkurs Recytatorski

379
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 1 kwietnia o godz. 10.00 w Boryszewie.

Jest to pierwszy etap konkursu, poprzedzający Finał 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie. Najmłodsza grupa to dzieci z klas 0 – III (od 6 lat), średnia to klasy IV – VI

I najstarsza grupa z klas VII – VIII i ostatniej klasy gimnazjalnej.

Termin przyjmowania zgłoszeń do 29 marca do godziny 16.00. Organizatorzy proszą o wybranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich, i nieprzedstawianie utworów zamieszczonych w podręcznikach. Jury oceniać będzie recytujących pod względem doboru repertuaru, interpretację utworu i ogólnego wyrazu artystycznego. Każdy z uczestników konkursu otrzyma dyplom, a laureaci nagrody rzeczowe.

Najlepsi zakwalifikują się do Finału 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

 BN

fot.pixabay