Strona główna Iłów Kuferek pełen pomysłów

Kuferek pełen pomysłów

403
0
PODZIEL SIĘ

W bieżącym roku szkolnym jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa jest kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.

W związku z tym w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym w oddziale przedszkolnym w styczniu i lutym był realizowany program „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, wchodzącym w skład „Kuferka kreatywności małego misia”. W programie tym chodzi o to, by najmłodsi, wykazywali dużą pomysłowość i inicjatywę, a jednocześnie świetnie się bawili. Na początku marca program ten został podsumowany.

Misie, czyli przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawcy grupy Marleny Orlińskiej, uczestniczyły w wielu zabawach plastycznych i teatralnych, mających na celu rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia. Dzieciom udało się samodzielnie stworzyć m. in. instrumenty muzyczne, własny teatrzyk, a także makietę wymarzonego miasta. Podczas tych działań towarzyszyły im dwa najważniejsze elementy projektu – postać Małego Misia oraz czytanie.

oprac. BN

Fot. SP Brzozów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrofy o paniach
Następny artykułPrzybywa dzikich wysypisk