Strona główna Powiat Kończą się wybory sołtysów

Kończą się wybory sołtysów

730
0
PODZIEL SIĘ

W gminach kończą się już wybory sołtysów na nową pięcioletnią kadencję 2019-2024. Najszybciej wybrano ich w gminie Nowa Sucha.

W pozostałych gminach wybory sołtysów są na finiszu. Wybory jeszcze trwają w gminach: Młodzieszyn, Rybno, Teresin i Sochaczew. Najpóźniej skończą się one w gminie Brochów, bo dopiero pod koniec marca. I wtedy zostaną podane wyniki wyborów sołeckich.

W gminie na 26 sołtysów pojawiło się sześciu nowych. W sołectwie Braki sołtysem został wybrany Witold Nowak. Natomiast w Glinkach Magdalena Kubalak. Zmiana zaszła też na stanowisku sołtysa w Kościelnej Górze, nowo wybranym został Jerzy Czupryn. W Kozłowie Biskupim mieszkańcy wybrali Wiesława Króla. W Nowym Białyninie sołtysem na 5-letnią kadencję został Kamil Szymański, który jednocześnie jest też radnym gminy Nowa Sucha, a w Nowym Kozłowie Drugim – Edward Bartosiewicz.

Najbardziej zaskakująca zmiana na stanowisku sołtysa jest w Okopach. Piotra Podkańskiego zastąpiła tu Aldona Podkańska, wybrana w tej kadencji także na radną gminy. W przypadku sołectwa wszystko pozostało w rodzinie.

W Orłowie nowym sołtysem został Wojciech Majchrzak, a w Starej Suchej – Nowym Żylinie sołectwu przewodzi Małgorzata Pakuła – Chełstowska. Z kolei w Starym Dębsku nowym sołtysem   jest Robert Brodowicz. Pozostali sołtysi zostali ponownie wybrani na kolejną kadencję. Również część tych sołtysów jest radnymi gminy Nowa Sucha.

W gminie Iłów na 40 sołectw zmiana na stanowiskach dotyczy tylko czterech sołtysów. Jednak nie ma jeszcze ich w wykazie na stronach gminy Iłów, choć rozpoczęli oni swą pracę.

W gminie wybory jeszcze trwają. Na razie tylko w 16 sołectwach wybrano swych przedstawicieli. Julitę Niedzińską w Elżbietowie, Mariusza Zagajewskiego w Kawęczynie, Roberta Ziomskiego w Szymanowie, Paulinę Spilaszek w Budkach Piaseckich, Sylwestra Szajewskiego w Nowej Piasecznicy, Cypriana Bylickiego w Dębówce, Jana Bluszcza w Pawłówku, Grażynę Grzegorek w Skrzelewie, Stanisława Jarzynę w Maurycewie, Aleksandrę Rutkowską w Witoldowie, Andrzeja Szuflińskiego w Mikołajewie, Mariusza Izaka w Starych Piaskach, Halinę Ziółkowską w Topołowej, Annę Gogół w Granicach,   Piotra Stychlerza w Serokach Parceli oraz Jana Mitrowskiego w Paprotni. Wybory sołeckie w gminie zakończą się 18 marca.

Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zaprasza wszystkich sołtysów do Dworku Magnat 19 marca na IV Powiatowy Dzień Sołtysa. W programie m.in. występ zespołu Iłowiacy z Iłowa, kapeli „Kiernozianie” z Kiernozi, „Dens Babki” z Młodzieszyna oraz Grażyny Zielińskiej, aktorki z serialu „Ranczo”. Będzie to okazja do uhonorowania i podziękowania za pracę sołtysom, jak również poznanie nowo wybranych na 5-letnią kadencję. Patronem spotkania jest m.in. nasz tygodnik.

BN

Fot. Archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSrebro dla Iłowa
Następny artykułStrajk podczas egzaminów