Strona główna Mazowsze Koleje Mazowieckie zakupiły nowe pociągi

Koleje Mazowieckie zakupiły nowe pociągi

495
0
PODZIEL SIĘ
28 marca w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego oraz spółek Koleje Mazowieckie i Stadler Sp. z o.o. podpisali umowę, wartą blisko 405 mln zł, na zakup 12 nowoczesnych pociągów typu „Flirt”. Nowy tabor KM będzie kursować na trasie Sochaczew-Warszawa-Celestynów.

Zamówione elektryczne zespoły trakcyjne to pociągi najnowszej generacji – nowoczesne, lekkie, energooszczędne pojazdy z pudłami wykonanymi ze stopów aluminiowych. Będą jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Pociągi będą osiągały prędkość 160 km/h. Będą również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzy monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED.

Zgodnie z umową, pierwsze z zakupionych pojazdów wyjadą na tory, na trasie Sochaczew-Warszawa, w drugim kwartale 2020 roku. Pozostałe będą odbierane sukcesywnie aż do końca 2021 roku.

KM

fot. KM