Strona główna Sport JUBILEUSZOWY GRAD MEDALI

JUBILEUSZOWY GRAD MEDALI

344
0
PODZIEL SIĘ

Pierwszy marcowy weekend (2-3.03) okazał się niezwykle szczęśliwy dla kadry łuczniczej LKS Mazowsze Teresin. Medalowo uczczono jubileuszowe zawody – X Halowy Memoriał im. Karola Hibnera. Gospodarze ustrzelali aż dziewięć krążków! Rok temu udało im się zdobyć cztery, progres jest więc znaczący.

Blisko stu siedemdziesięciu zawodników i zawodniczek stanęło na starcie dwudniowego turnieju rozgrywanego w hali sportowo-widowiskowej GOSiR w Teresinie. Wśród dwudziestu sześciu drużyn bardzo miły prezent na jubileusz sprawili gospodarze. Na własnym obiekcie pokazali lwi pazur, co i rusz stając na podium podczas ceremonii medalowej. Na najwyższym jego stopniu zobaczyliśmy Małgorzatę Maciągowską wśród seniorek oraz Dominika Kozłowskiego wśród juniorów. Srebro wywalczyły – Natalia Skrok w rywalizacji juniorek i Aleksandra Rutkowska wśród juniorek młodszych. Do tego brązowe krążki dołożyły – Julia Gajda (seniorki), Maria Małolepsza (juniorki młodsze), a także Wiktoria Kuźmińska (młodziczki) i Alicja Zygmunciak (młodziczki starsze). Ponadto trzeci w klasyfikacji łuków bloczkowych był Robert Świątek. Niewiele do miejsc medalowych zabrakło kilku innym zawodnikom teresińskiego Mazowsza trenowanym przez kadrę szkoleniową – Katarzynę Klatę, Alicję Maciągowską i Ryszarda Kowalskiego.

Znakomita organizacja, jeszcze lepsza atmosfera i co bardzo ważne, wysoki poziom sportowy – to wszystko składa się na to, że udziałem w przyszłorocznych zawodach już teraz zainteresowana jest zdecydowana większość ekip. Tradycyjnie zawody obserwował m.in. syn śp. Karola Hibnera – Robert, który honorował laureatów rywalizacji.

Oto wyniki pozostałych naszych utalentowanych kadrowiczów LKS Mazowsze Teresin podczas X Memoriału Hibnera:

Juniorzy – 9. Bartosz Budnik;

Juniorki – 5. Marta Narloch, 6. Guzik Katarzyna; 8. Dominika Gajda;

Juniorki młodsze – 5. Izabela Wożniak, 6. Klaudia Wójcicka;

Juniorzy młodsi – 4. Krystian Kryszkiewicz, 8. Miłosz Olczak;

Łuki bloczkowe – 7. Michał Chojnacki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszych podopiecznych, świetnie się spisali. Można powiedzieć, że zrealizowali wszystkie założenia. Ten turniej przejdzie do historii. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować za wsparcie organizacji Memoriału staroście sochaczewskiemu Jolancie Gonta, wójtowi gminy Teresin Markowi Olechowskiemu, firmie Bakoma, firmie Pompy Ciepła Lech Olczadajewski i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji – podsumował występ podopiecznych trener i organizator Ryszard Kowalski.

Marcin Odolczyk