Strona główna Wyszogród JUBILEUSZOWE DNI WISŁY

JUBILEUSZOWE DNI WISŁY

723
0
PODZIEL SIĘ

Rada Gminy i Miasta Wyszogród podczas ostatniej sesji 25 lutego zajęła się sprawami dotyczącymi uchwalenia nowych statutów dla sołectw i rad osiedlowych zgodnych z wymogami ustawy o samorządach. Radni poznali też ramowy program obchodów tegorocznych Dni Wisły i jakie atrakcje są przygotowywane z tej okazji.

– W tym roku przypada jubileusz 40-lecia organizowania Dni Wisły w naszym mieście. Z tej okazji chcielibyśmy szczególnie uroczyście świętować ten dzień. To tradycyjna od lat i ulubiona przez mieszkańców impreza w naszym mieście. Jubileusz zasługuje na szczególne podkreślenie – wspomniał Marek Brzozowski, dyrektor Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie.

Seminarium i koncerty

 Dni Wisły w tym roku zaplanowane są jako trzydniowa impreza. Część jej odbędzie się w amfiteatrze, a część na wyszogrodzkim Rynku.

– Wielu mieszkańców chciałoby, by wszystkie imprezy, tak jak na początku odbywały się w amfiteatrze. Jednak nie ma tam zabezpieczenia, jeśli chodzi o wodę i prąd. Brakuje również garderób dla artystów. Koszt w amfiteatrze podrożyłby imprezę o jakieś 40 procent . Stąd też tylko część imprez może odbyć się w amfiteatrze, a pozostałe, w tym występy gwiazd na scenie przed Muzeum Wisły – wspomniał Marek Brzozowski.

W tym roku Dni Wisły odbędą się 14, 15 i 16 czerwca. W pierwszym dniu zaplanowana jest przed południem sesja historyczna w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej. Prelekcje i spotkania z historykami na temat roli Wisły dla Wyszogrodu przygotuje Muzeum Płockie. W tym samym dniu zaplanowany jest też Festiwal Piosenki Turystycznej Wiślanej. Impreza organizowana będzie z Funduszem Lokalnym Ziemi Płockiej. Pierwszy dzień Dni Wisły ma zamknąć koncert zespołu szantowego.

Główny dzień świętowania Dni Wisły będzie zarezerwowany dla gwiazd estrady. Będą też wyeksponowane stoiska handlowe i rękodzielnicze. Na scenie zapowiadany jest koncert Druga Maryla, z repertuarem znanych i lubianych piosenek Maryli Rodowicz, zespół Nowa Kultura z wyszogrodzkim wokalistą Pawłem Kołodziejskim. Następni wykonawcy to zespoły Imperium,   grupa disco polo Extazy. Gwiazdą wieczoru ma być Felicjan Andrzejczak, który w tym roku obchodzi 40-lecie swej pracy artystycznej. Niewykluczone więc, że koncert ten będzie rejestrowany dla telewizji TVN dla programu „Kulisy sławy”. Wieczór zamknie koncert zespołu muzycznego Capri.

– Być może w tym dniu będą jeszcze jakieś inne atrakcje muzyczne, ale na razie trwają rozmowy. Na bieżąco będziemy informować o tym, co nas będzie czekać i jakie inne gwiazdy się pojawią – dodaje Marek Brzozowski.

Piknik pod zamkiem

Ostatni dzień świętowania Dni Wisły, czyli niedziela 16 czerwca, ma być typową imprezą rodzinną. W amfiteatrze mają odbyć się występy dzieci ze szkół z terenu miasta i gminy Wyszogród. Będą przy tym wszelkie atrakcje dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw, malowanie buziek, kącik kuchcika, warsztaty rękodzieła dla najmłodszych, Kącik Bobasa, Bieg Krasnala. Ma być wesoło, kolorowo i radośnie. Oby tylko pogoda dopisała.

Ta część imprez, jak zapowiada Marek Brzozowski, organizowana ma być wraz z Fundacją zapobiegania alkoholizmowi.

Koszt Dni Wisły sfinansowany zostanie głównie z budżetu gminy i miasta Wyszogród, przy wsparciu sponsorów oraz sprzedaży miejsc dla handlowców. Urząd Gminy i Miasta Wyszogród zwrócił się też z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego o wsparcie imprezy kwotą 36 tys. zł.

– Jeśli dostaniemy tę dotację, będzie można zorganizować więcej ciekawych atrakcji dla mieszkańców i gości, którzy nas w tym czasie odwiedzą. Chcemy, by ten dzień zapadł wszystkim w pamięć. To przecież 40 lat tej imprezy – podsumował dyrektor Centrum Kultury Wisła w Wyszogrodzie.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChińska terapia
Następny artykułMapa drogowa Nowej Piątki