Strona główna Kampinos Inauguracja 60-lecia Parku

Inauguracja 60-lecia Parku

513
0
PODZIEL SIĘ

W ramach obchodów 60-lecia KPN 4 kwietnia o godzinie 11.00 rozpocznie się konferencja popularno-naukowa „60 lat Kampinoskiego Parku Narodowego” w Centrum Edukacji w Izabelinie. Patronat nad imprezą objął Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Konferencję rozpocznie koncert okolicznościowy. Historię Parku na przestrzeni 6 dekad przedstawi Mirosław Markowski, dyrektor KPN. Po nim głos zabierze prof. Jerzy Solon, przewodniczący rady naukowej KPN, który omówi wkład rady w ochronę zasobów Parku. Zasłużonym w pracy na rzecz KPN wręczone zostaną odznaczenia i pamiątkowe medale. Na koniec przewidziana jest prezentacja wystawy „Mozaika przyrodnicza Puszczy kampinoskiej”.

– Tą konferencją inaugurujemy cykl imprez w KPN, a będzie ich w tym roku wyjątkowo dużo, właśnie z racji jubileuszu. Szczególnie wiele atrakcji czeka na mieszkańców i turystów w Granicy. Będą rajdy, wycieczki po puszczy i festiwale. Data nie jest przypadkowa. 4 kwietnia 1959 roku Kampinoski Park Narodowy zaczął swą działalność – mówi Mirosław Markowski.

BN

fot. KPN