Strona główna Nowa Sucha Gospodynie z pomysłami

Gospodynie z pomysłami

502
0
PODZIEL SIĘ

Choć Koło Gospodyń Wiejskich w Antoniewie swoje spotkanie założycielskie zorganizowało pod koniec listopada ubiegłego roku, to dopiero teraz rusza pełną parą.

Aby zacząć działalność, musiano spełnić wszystkie procedury. W inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyło ponad 40 mieszkańców Antoniewa. Wszyscy wpisali się na listę założycielską.

Koło zostało zarejestrowane 22 stycznia w Krajowym Rejestrze Sądowym. Miejscem spotkań klubowiczek będzie siedziba OSP w Antoniewie.

– Nie mamy niczego, zaczynamy od zera. Najważniejsze, że mamy chęci i dużo pozytywnej energii do realizacji działań skierowanych do mieszkańców Antoniewa i naszej gminy – informowała na początku lutego Elżbieta Grefkowicz, przewodnicząca koła.

Antoniewskie KGW za swój cel działania postawiło sobie integrację i aktywizację społeczności lokalnej. Temu zaś służyć będą różnorodne imprezy i spotkania. KGW chce też skupić się na promocji regionu, rozwijaniu zainteresowań kulturą oraz tradycją polskiej wsi. Pierwsze spotkania odbyły się jeszcze przed zarejestrowaniem koła m.in. wigilia. Teraz członkinie szukają zewnętrznych funduszy na rozwój na swoją działalność. Jednym z nich może być uzyskanie dotacji rządowej dla nowopowstających kół gospodyń wiejskich. Zapewne o te środki będą też się starać panie z Antoniewa.

BN

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy rozkład pociągów
Następny artykułDla młodych twórców