Strona główna Młodzieszyn Gmina Młodzieszyn stawia na sport

Gmina Młodzieszyn stawia na sport

605
0
PODZIEL SIĘ

W lutym 2019 roku Gmina Młodzieszyn podpisała z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę na dofinansowanie ze Środków Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Młodzieszynie – wariant 400 m – treningowy”, w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2018” na kwotę 1  200  000 zł, przy planowanych kosztach całkowitych inwestycji na poziomie 3  500  000 zł.

Trwają obecnie prace nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej oraz uaktualnienia dokumentacji projektowej, aby w najbliższym czasie można było ogłosić przetarg. Da to możliwość wyboru wykonawcy w miesiącu maju i rozpoczęcia prac od początku wakacji letnich.

Gmina nie poprzestaje tylko na tej wielkiej inwestycji. Złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie zadania „OSA przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. W 2018 roku wybudowano trzy takie obiekty przy Szkole Podstawowej w Kamionie i Janowie oraz przy Urzędzie Gminy. Otwarta Strefa Aktywności przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie będzie uzupełnieniem dla istniejącego obok placu zabaw dla dzieci, dając możliwość wspólnego aktywnego wypoczynku zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Złożono także wniosek na dofinansowania zadania inwestycyjnego „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kamionie” w ramach projektu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – GRUPA I – zadania przyszkolne 2019”. W ramach inwestycji projektuje się boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 40 x 20 m o nawierzchni panelowo-elastycznej z PP, montowanej z gotowych elementów – modułów wraz z ogrodzeniem. Obiekt będzie służył uczniom a także mieszkańcom, tworząc kompleks sportowo-rekreacyjny wraz z Otwartą Strefą Aktywności, placem zabaw dla dzieci oraz trasami rekreacyjno-biegowymi.

UG

fot. UG