Strona główna Iłów Dzień otwarty w szkole w Giżycach

Dzień otwarty w szkole w Giżycach

399
0
PODZIEL SIĘ

18 marca w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach, mimo chłodu „zakwitłkwiatami, miłymi słowami, uczuciami wdzięczności i szacunku, uśmiechami.

W przedszkolnej sali zapanował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki dzieciakom z oddziału przedszkolnego, które 18 marca zaprosiły swoich bliskich oraz osoby zainteresowane uczęszczaniem dziecka do naszej szkoły od nowego roku szkolnego 2019/2020 na swój występ oraz zobaczenie jak wygląda ich dzień w przedszkolu.

Spotkanie zaczęło się wystąpieniem dyrektor Elżbiety Kopka, która powitała wszystkich gości i wspierała od początku do końca swoich najmłodszych uczniów.

Wszystkie: ,,mamy i babcie, konduktorki, instruktorki, woźne, salowe i telefonistki…” otrzymały od naszych maluchów najserdeczniejsze życzenia, własnoręcznie wykonane obrazki z patyczków po lodach z tulipanem i bratkiem w środku oraz legitymację „Super Dziewczyny”, którą każda z przybyłych pań poświadczyła odciskiem swojego palca. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Starali się wyręczać dziewczynki w porządkowaniu sali po zabawie.

W trakcie występu mogliśmy zobaczyć nasze pociechy w pięknych przebraniach: wiosennych kwiatów, wróbelka, wiatru, listonosza i wiosennego elfa oraz dowiedzieć się także na czym polega praca listonosza, który w Dzień Kobiet roznosił wiele telegramów dla Pań, i jak dużo odpowiedzialnych zadań ma on do wykonania. Mogliśmy też obejrzeć, dotknąć i przymierzyć strój zapożyczony od prawdziwego pana listonosza. Dzieci dowiedziały się także jak wyglądają listy, koperty, telegramy, znaczki pocztowe, skrzynka na listy i na czym polega praca na poczcie. Przygotowały również dwa układy taneczne dla wszystkich przybyłych.

Wszyscy zgromadzeni mogli chwilę odpocząć przy poczęstunku.

Nowe osoby, które gościły u nas po raz pierwszy miały możliwość przyjrzeniu się naszej pracy, porozmawianiu zarówno z panią dyrektor jak i wychowawczynią Oddziału Przedszkolnego- Anną Karpińską oraz zwiedzania szkoły i dowiedzenia się więcej na tematy ich interesujące.

Kiedy małe zuchy odpoczęły i się posiliły nastąpiła integracja z nowymi dziećmi, czyli gry i zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek, zabawy w kole, swobodne zabawy w kącikach zainteresowań dzieci oraz robienie korali z makaronu, które potem wręczyły swoim mamom, ciociom, babciom i opiekunom.

Zarówno dzieciaki uczęszczające do naszej szkoły, jak i te, które rozpoczną dopiero od września swoją szkolną przygodę, żegnały przedszkole w radosnych nastrojach z uśmiechami na buźkach.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły!

Nam przeżywanie takich wyjątkowych chwil   daje wiele radości i oby było coraz więcej takich spotkań.

Szkoła Podstawowa

w Giżycach