Strona główna Sochaczew gmina Dojadą do Mokasu i Żukowa

Dojadą do Mokasu i Żukowa

556
0
PODZIEL SIĘ

Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Sochaczew będą cieszyć się nową linią autobusową MZK. Jak zaznaczył Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew, na sesji rady gminy 20 marca, to spełnienie obietnic dawanych mieszkańcom skarżącym się na brak dojazdów z miejscowości Mokas i Żukowo.

Właśnie do tych miejscowości pociągnięta zostanie nowa linia MZK z Sochaczewa, która przywraca dawne połączenia.

– Mieszkańcy od dawna zgłaszali nam, że jest taka potrzeba. Szczególnie młodzież szkół średnich ma problemy z dojazdem do sochaczewskich szkół. Wychodzimy naprzeciw tym głosom. Część usług nadal będzie też wykonywał PKS. Staramy się w miarę możliwości rozwijać komunikację – zaznaczył Mirosław Orliński.

Radni uchwalili też na sesji udzielenie pomocy finansowej dla miasta Sochaczew z przeznaczeniem na rozszerzenie usług komunikacyjnych i dalszą współpracę.

To ważny krok w naszej wspólnej kooperacji. To wyciągnięcie ręki do władz Sochaczewa. Przypomnijmy sobie, że wcześniej nie było to możliwe i był spór o dowozy. Sądzimy, że dalsza współpraca powinna dobrze się układać – podsumował radny Gabriel Krakowiak.

Dotacja gminna w wysokości 100 tys. zł przekazana zostanie przez gminę Sochaczew na zakup autobusu. Szczegóły są ustalane w osobnej umowie.

BN

fot.archiwum