Strona główna Teresin Apel o meldunki

Apel o meldunki

524
0
PODZIEL SIĘ

Gmina Teresin apeluje do swoich mieszkańców o dopełnienie obowiązku meldunkowego. W ten sposób liczy na wpływy z podatku PIT. Warto bowiem zauważyć, że do gmin wraca blisko 40 procent podatku płaconego przez mieszkańców.

Ze środków tych finansowana jest działalność szkół i przedszkoli, gmina przeznacza je też na inwestycje w drogi, chodniki, kanalizację czy wodociągi. Z informacji przedstawionych przez teresiński Urząd wynika, iż z tytułu udziału w PIT na konto Gminy w ubiegłym roku wpłynęło ponad 11,4 mln zł, co stanowiło 20 procent ogólnych dochodów Gminy. Udziały w podatkach dochodowych stanowiących dochód budżetu państwa są powszechnie stosowaną formą dochodów jednostek samorządu terytorialnego, traktowaną jako metoda równoważenia budżetów samorządu terytorialnego.

Urzędnicy zachęcają mieszkańców do dopełnienia formalności meldunkowych w Urzędzie Gminy Teresin. W Referacie ds. Obywatelskich (pokój nr 1, tel. 46 864 25 45) sprawę można załatwić od poniedziałku do środy w godz. 8.00 – 16.00, oraz w czwartki i piątki od 7.00 do 15.00.

Wyjaśnijmy przy okazji, że gminne dochody to również wpływy m.in. z podatków od nieruchomości, podatku rolnego, leśnego, od środków transportu, opłat lokalnych, dotacji i subwencji.

odol

fot.pixabay