Strona główna Sochaczew gmina Zima nie straszna

Zima nie straszna

524
0
PODZIEL SIĘ

Jedynie przez kilka dni w okresie zimowym w gminie Sochaczew pojawiły się przejściowe problemy ze śniegiem i gołoledzią.

– Było to w połowie stycznia. Teraz wszystkie sprawy realizujemy na bieżąco. Wiadomo jednak, że jak trochę pojawi się śniegu i są zamiecie, to jest przyjęty harmonogram odśnieżania. Wpierw udrażniane są drogi pierwszej kolejności utrzymania zimowego, czyli te najważniejsze, a potem kolejnej, aż do tych najmniej ważnych, lecz potrzebnych mieszkańcom. Od końca listopada ub. roku do połowy tego roku nie mieliśmy specjalnych zatorów. Najgorszy był jak dotąd 14 stycznia, kiedy marznący śnieg z deszczem unieruchomił nawet te najlepsze drogi na terenie gminy. Trwało to jednak tylko parę godzin – informuje pracownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Sochaczew.

Utrzymanie zimowe dróg realizowano w tę zimę bardzo sprawnie. Podpisane zostały umowy przez GZGK z firmami prywatnymi o utrzymanie i odśnieżanie dróg.

– Pojawiła się w tym roku tez specjalna piaskarka, która doczepiana jest do ciągnika. Już dobrze sprawdza się i usprawnia utrzymanie gminnych dróg. Najważniejsze główne ciągi komunikacyjne ani przez moment nie były zagrożone. Maksymalnie od godziny do pięciu wszystkie drogi zimą są u nas przejezdne – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

BN

fot. pixabay