Strona główna Powiat Zawodowcy startują w „Osiemdziesiątce”

Zawodowcy startują w „Osiemdziesiątce”

496
0
PODZIEL SIĘ

Projekt „Zawodowcy na start”, który jest realizowany w ZS CKP od 1 września 2017 roku przy współpracy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie i UPEMI, umożliwia uczniom technikum zdobycie nowych doświadczeń i uzyskanie umiejętności przydatnych w zawodzie, wykraczających poza przekazywaną w szkole wiedzę, określoną podstawą programową.

Dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem. Liczba osób chcących uczestniczyć w projekcie była dużo większa niż liczba dostępnych miejsc. Dyrektor Julia Jakubowska – koordynator projektu wraz z panią wicedyrektor Anną Majcher wykazały się dużymi umiejętnościami logistycznymi i tak skorelowały zajęcia projektowe z zajęciami szkolnymi, żeby zakwalifikowani do projektu uczniowie mogli brać w nich udział. Od listopada 2018 roku trwają kursy języka angielskiego zawodowego dla obsługi turystycznej, logistyków i informatyków, a także kurs wyceny nieruchomości skierowany do techników budownictwa.

Od stycznia 2019 roku rozpoczęły się, zgodnie z harmonogramem, kolejne warsztaty i kursy, które potrwają do połowy lutego. Technicy informatycy uczą się programowania C++. Technicy logistycy odbywają szkolenie z programowania WF MAG i kurs obsługi wózków widłowych. Technicy budownictwa i technicy mechanicy poznają program Auto CAD. Technicy mechanicy zostaną zapoznani w lutym z programowaniem CNC – obrabiarki sterowane numerycznie. Zajęcia dla prawie wszystkich grup odbywają się w budynku szkolnym, co bez wątpienia jest dużym udogodnieniem dla uczestniczącej w nich młodzieży. Jedynie grupa mechaników zdobywająca arkana wiedzy odnośnie obrabiarek sterowanych numerycznie jeden dzień spędzi w budynku ZS CKP na warsztatach, podczas których pozna Solid Works – komputerowe wspomaganie rysowania, będące wprowadzeniem do obrabiarek, a następne dni w fabryce w Sokołowie na praktycznych zajęciach.

Do końca roku szkolnego uczniowie technikum będą mieli jeszcze możliwość, w ramach ćwiczenia umiejętności miękkich, wziąć udział w warsztatach „Postaw na talenty” oraz w szkoleniu z inteligentnych specjalizacji, którego głównym zagadnieniem będzie wejście na rynek pracy. W lipcu i sierpniu uczestnicy projektu odbędą staże zawodowe w firmach na terenie województwa mazowieckiego.

Bez wątpienia udział w projekcie „Zawodowcy na start” umożliwia naszym uczniom uzyskanie nowych umiejętności, zdobycie doświadczenia, poznanie swoich mocnych stron i po skończeniu szkoły pomaga w przygotowaniu do wykonywania wybranego zawodu. Dlatego pani dyrektor Julia Jakubowska poczyniła starania, żeby po zakończeniu obecnego projektu w sierpniu 2019 roku, szkoła mogła przystąpić od nowego roku szkolnego do kolejnych projektów. Więcej informacji na ten temat wkrótce

M.Sz.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMuzyczne spotkania dla uczniów
Następny artykułDwa razy dwa