Strona główna Sochaczew miasto Zakończyli wiercenie

Zakończyli wiercenie

480
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z wykonaniem odwiertu geotermalnego w Trojanowie. Teraz wyniki badań zostaną przekazane do marszałka województwa mazowieckiego. Następnie dokumentacja geologiczna będzie dołączona do wniosku o dofinansowanie budowy w Sochaczewie zakładu geotermalnego i stacji uzdatniania wody.
Jak wynika za naszych informacji, pod Sochaczewem znajduje się słodka woda o temperaturze powyżej 40 stopni i mineralizacji poniżej 1 g/dm3. A wydajność odwiertu, czyli możliwość pobierania z niej ciepłej wody, jest dużo większa niż początkowo zakładano.
Przypomnijmy, że władze planują wykorzystanie odwiertu do budowy zakładu geotermalnego. To właśnie w nim z wody wydobytej z głębi ziemi będzie odbierane ciepło. Posłuży ono do podgrzania wody znajdującej się w sieci centralnego ogrzewania. Już między innymi wiadomo, że latem pozyskane z odwiertu ciepło zapewniałoby sto procent zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i dostarczaną do mieszkań przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Obniżenia kosztów należy się także spodziewać w sezonie grzewczym.
Plan zakłada również budowę stacji uzdatniania, do której trafiałaby woda po oddaniu z niej energii. Po oczyszczeniu zostanie ona skierowana do sieci wodociągowej. Niewykluczone, że sama stacja, dla obniżenia kosztów zostanie wybudowana właśnie w Trojanowie.
dot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmienią sygnalizację
Następny artykułWandale na stadionie