Strona główna Sochaczew miasto Wznowią prace

Wznowią prace

426
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu firma SochBud przystąpiła do wykonywania nowych zbrojeń stropu przystani. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym miesiącu zostaną wznowione prace związane z budową nowej przystani.

Przypomnijmy, że zostały one wstrzymane w wyniku katastrofy budowlanej, do jakiej doszło 9 stycznia. Wtedy to podczas betonowania stropu nad hangarem budynku przystani doszło do uszkodzenia szalunków. W wyniku pęknięcia podpór zwaliła się znaczna część betonowanego stropu. Ocalał tylko taras wystający za obrys budynku. Na całe szczęście żaden z pracowników wykonujących prace nie został poszkodowany.

Jak wynika z naszych informacji, do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego trafiła już ekspertyza techniczna dotycząca wykonanych dotychczas robót budowlanych związanych ze stropem nad piwnicami przystani, w tym pozostałej części stropu stanowiącej nadwieszenie o wymiarach 6 na 12 metrów od strony rzeki Bzury, oraz elementów stropu, które uległy uszkodzeniu. Po jej analizie PINB wyda decyzję o wznowieniu prac.

jur

Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDla kogo poczekalnia?
Następny artykułInwestycja ruszy wiosną