Strona główna Teresin Wyśpiewała nagrodę

Wyśpiewała nagrodę

953
0
PODZIEL SIĘ

Rekordową liczbę 1419 wykonawców z całego kraju i 323 prezentacji, obejrzeli łącznie widzowie podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach (17-23 stycznia). Wśród tak dużego grona uczestników była też Zuzanna Gołąb, reprezentantka Szkoły Podstawowej w Teresinie. Jej znakomity występ przyniósł jej trzecią nagrodę.

Jury wybrało najlepszych do występów w Koncercie Laureatów. Jednocześnie postanowiło przyznać Zuzannie Gołąb trzecią nagrodę w kategorii: soliści i wokaliści – młodzież szkolna (gimnazja i szkoły średnie). Nasza artystka otrzymała ją za wykonanie pastorałek „Płoną światła w Betlejemie” oraz „Mizerna Cicha”.

To nie pierwszy sceniczny sukces Zuzanny, która choćby na krajowej scenie ma już ich wiele. Przypomnijmy, niedawno zajęła drugie miejsce podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Świątecznej w Toruniu. Wówczas w składzie jury zasiedli uczestnicy programu The Voice of Poland – Mateusz Wiśniewski i Wioletta Markowska na czele z przewodniczącą, Anną Wyszkoni. Reprezentantka Teresina została nagrodzona za wykonanie pastorałki „Mali kolędnicy”.

Marcin Odolczyk