Strona główna Sochaczew miasto Wybudują tężnie

Wybudują tężnie

482
0
PODZIEL SIĘ

Radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 26 lutego, podejmą uchwałę dotyczącą zmiany w tegorocznym budżecie miasta.

Jeden z zapisów dokumentu stwierdza, że zaplanowaną w tym roku w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego budową tężni solankowej zajmie się nie miasto, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak można przeczytać w projekcie uchwały, MOSiR zrealizuje inwestycję w ramach przyznanej mu dotacji celowej w wysokości 70 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że budowa tężni to zwycięski projekt tegorocznej edycji SBO, na który zagłosowało 922 mieszkańców Sochaczewa i został zgłoszony przez radną Kamilę Gołaszewską-Kotlarz.

Instalacja powstanie na terenie Ogródka Jordanowskiego przy Al. 600-lecia i będzie jego dodatkową atrakcją. Dodajmy, że tężnie poprzez odzyskiwanie soli z solanki wytwarzają mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Dzięki czemu terapie tężniowe stosuje się w chorobach dróg oddechowych jak: astma oskrzelowa, nieżyt gardła, nosa, choroby płuc, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność tarczycy, alergia, nerwice, stany zapalne zatok.

atu

fot.pixabay