Strona główna Wyszogród Wszystkie kolory świata

Wszystkie kolory świata

515
0
PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie od kilku lat wspiera organizację charytatywną UNICEF. Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.

Akcja uświadamia także, iż pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz również przyjemne. W tym roku SP w Wyszogrodzie przyłączyła się już do V edycji akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Jak do tej pory najmłodszych nie trzeba zachęcać do udziału. Od początku aktywnie w niej uczestniczą.

Zasadą akcji jest, że dzieci wraz ze swoimi rodzicami własnoręcznie wykonują szmaciane lalki. W tym roku było ich 37. Następnie lalki wystawiane są na aukcję. Uzyskane z ich sprzedaży pieniądze wpłacane są na konto UNICEF. W tym roku udało się zebrać 670 zł. Pieniądze te umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im gruźlica, odra, tężec czy polio.

Poprzednie cztery edycje „Wszystkich Kolorów Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w szkołach i przedszkolach. Uczestniczyło w nich ponad 2,5 tys. placówek z całej Polski. Dzięki temu udało się pozyskać prawie 2,7 mln zł na ratowanie dzieci w Sierra Leone, Czadzie, Sudanie Południowym i Angoli.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta akcja mogła odbyć się w naszej szkole – dziękowała Urszula Janiszewska, koordynator projektu i nauczyciel plastyki w SP Wyszogród

BN

Fot. SP Wyszogród