Strona główna Teresin Wójt wręczył małżonkom medale

Wójt wręczył małżonkom medale

534
0
PODZIEL SIĘ
????????????????????????????????????

Czternaście par małżeńskich zamieszkałych na terenie gminy Teresin świętowało Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Wśród uczestników była tym razem jeszcze jedna wyjątkowa para. Państwo Krystyna i Bronisław Gasikowie obchodzili 65. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, czyli tzw. „Żelazne Gody”.

W motelu „Kuźnia Napoleońska” w Paprotni, odznaczenia „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane Jubilatom przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Marek Olechowski – wójt gminy Teresin, w obecności Agnieszki Adamczyk – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Teresinie, oraz Bogdana Linarda – przewodniczącego Rady Gminy, i wicewójta Marka Jaworskiego.

Wśród tegorocznych par świętujących 50-lecie pożycia małżeńskiego byli Państwo: Hanna i Leon Adamczykowie, Marianna i Zygmunt Delisowie, Agnieszka i Aleksander Guzikowie, Krystyna i Kazimierz Januszkowie, Emilia i Ryszard Kowalscy, Anna i Stanisław Kubisiakowie, Teresa i Leszek Makowieccy, Teresa i Józef Nitkowie, Bożena i Jan Petrykowscy, Barbara i Tadeusz Pierzchałowie, Jadwiga i Jan Pyzikowie, Teresa i Ryszard Rutkowscy, Krystyna i Ryszard Włodarczykowie oraz Jadwiga i Henryk Wołczyńscy.

– Dostojni Jubilaci, 50 lat temu wypowiadając sakramentalne „tak”, z ufnością przekazaliście sobie dzielić razem dobre i złe chwile. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Drodzy Jubilaci, przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie – zwracał się do świętujących wójt Olechowski.

Jak zawsze przy takiej okazji, nie mogło zabraknąć gratulacji, życzeń, kwiatów, radości, były też łzy wzruszenia. Czcigodni Jubilaci pozowali do wspólnej pamiątkowej fotografii, a następnie wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołów, delektując się uroczystym obiadem. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyło im wiele pięknych wspomnień z minionych lat. O muzyczny klimat w tle zadbał Teresiński Ośrodek Kultury.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozpruli taras
Następny artykułNowe dzwony w Iłowie