Strona główna Kampinos Woda jak kryształ

Woda jak kryształ

533
0
PODZIEL SIĘ

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Ożarowie Mazowieckim Aneta Hennel, przedstawiła roczną ocenę jakości wody w gminie Kampinos. Podsumowano wyniki badań z dwóch Stacji Uzdatniania Wody w Kampinosie i Szczytnie.

Sprawdzano próbki wody w różnych okresach w kanalizacji ściekowej w Oczyszczalni w Kampinosie A oraz w Budynku Rekreacyjno – Sportowym i SUW w Kampinosie.

Na podstawie zestawionych raportów wykonanych w ciągu całego roku 2018, inspektor sanitarny ocenił, że woda pochodząca z wodociągu publicznego w Kampinosie spełnia wymogi określone przez Ministra Zdrowia w rozporządzeniu z 2017 roku i nadaje się do spożycia.

Podobnej oceny dokonano w stosunku do SUW w Szczytnie. Tu przebadano próbki z kanalizacji oraz monitoringu jakości wody – ze świetlicy „Lipa” w Łazach oraz sklepu spożywczo-przemysłowego w Woli Pasikońskiej. Również w Szczytnie raporty z całego 2018 roku wskazują, że woda z tamtejszego SUW spełnia normy przydatności do spożycia. W ocenie samych mieszkańców kampinoska woda jest dobra i smaczna, ale utrudnieniem są awarie sieci wodociągowej. To jednak ma się w przyszłości zmienić, gdyż plany perspektywiczne przewidują stopniową modernizację urządzeń.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInwestycja ruszy wiosną
Następny artykułPokażą wspomnienia