Strona główna Iłów Wizyta Minister Elżbiety Rafalskiej owocuje

Wizyta Minister Elżbiety Rafalskiej owocuje

513
0
PODZIEL SIĘ

Gmina Iłów dostanie 150 tys. zł rządowej dotacji na Klub Seniora w Iłowie. Nasz Iłów znalazł się na liście samorządów, które otrzymają wsparcie w ramach konkursu prowadzonego przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pomysł utworzenia Klubu dla iłowskich seniorów pojawił się podczas ubiegłorocznej wizyty minister Elżbiety Rafalskiej, która przyjechała na zaproszenie posła Macieja Małeckiego. Klub Seniora był jednym z tematów, jakie wtedy poruszaliśmy w naszych rozmowach. Efektem był nasz wniosek o rządowe środki z puli Minister Rodziny. Wniosek został wysoko oceniony w konkursie i dzięki temu do Iłowa trafi 150 tysięcy złotych.

Klub Seniora powstanie w budynku tzw. Pastoratu, którego wolna połowa (ok. 160 m2) zostanie dostosowana do potrzeb Iłowskich seniorów. Dobrze, że Klub będzie funkcjonował w najbliższym sąsiedztwie służb medycznych, bo obok działa Przychodnia „Vita”. Przystosowanie lokalu w zakresie standardu warunków Klubu obejmuje: 2 łazienki, pomieszczenie kuchenne, szatnię, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych i pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV.

Do realizacji zadania Gmina dołoży 37,5 tysięcy złotych ze środków własnych. Przewiduje się ponadto Otwartą Strefę Aktywności, tzw. siłownię zewnętrzną przed budynkiem Klubu, co niewątpliwie ożywi to piękne, historyczne miejsce w Iłowie. Zależy mi, żeby nasi seniorzy otrzymali miejsce, w których będą mogli spędzać aktywnie czas wolny, rozwijać pasje, integrować się ze środowiskiem. Zakłada się, że Klub będzie działał minimum 2 razy w tygodniu po 5 godzin, ale zakładając szersze świadczenie usług opiekuńczych, można mieć nadzieję, że będzie pracował codziennie. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli wspomóc seniorów, podziękować za ich pracę na rzecz Ziemi Iłowskiej.

Jestem wdzięczny Pani Minister Elżbiecie Rafalskiej, że zechciała do nas przyjechać i Panu Posłowi Maciejowi Małeckiemu, za to że poświęca nam dużo czasu, nieustannie zabiega o kontakty i środki dla naszej gminy.

Jan P. Kraśniewski

Wójt Gminy Iłów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaja znów na ekranie
Następny artykułNowy stary regulamin