Strona główna Sochaczew miasto Wiemy kto wystąpi na Dniach Sochaczewa

Wiemy kto wystąpi na Dniach Sochaczewa

1565
0
PODZIEL SIĘ
Znamy wstępny program tegorocznego „Święta Mieszkańców Sochaczewa – Dni Sochaczewa”. W ramach imprezy odbędzie się m.in. Festiwal Katarynek, a na scenie wystąpi Teren C, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska oraz Dżem.
Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie firmy, która na zlecenie miejskiego samorządu zorganizuje w dniach 8 – 9 czerwca tegoroczne ,,Święto Mieszkańców Sochaczewa – Dni Sochaczewa”. Jak można przeczytać w specyfikacji zamówienia, święto miasta, podobnie jak i w poprzednich latach, zostanie zorganizowane nie tylko na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przy ulicy Warszawskiej, ale również w Chodakowie. Do tego dojdą imprezy towarzyszące, odbywające się między innymi na Placu Kościuszki.
Podobnie jak w poprzednich latach, święto rozpocznie się od uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w piątek, 7 czerwca. Natomiast główne imprezy zaplanowano na sobotę i niedzielę.
Chorągwie na Placu
W sobotę, 8 czerwca, o godzinie 9.00 nastąpi otwarcie Zlotu Zabytkowej Motoryzacji i Rajdu im. Księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego i wystawa pojazdów zabytkowych. Z kolei w sali sportowej w Chodakowie zostanie otwarta strefa sportowa. Natomiast o godzinie 15.00 na Placu Kościuszki rozpocznie się Festiwal Poloneza, w którym wezmą udział uczniowie sochaczewskich szkół. Godzinę później będziemy mogli obejrzeć Festiwal Chorągwi. Po jego zakończeniu zaplanowano przemarsz ulicą Warszawską na stadion MOSiR. W paradzie oprócz mieszkańców i zaproszonych gości weźmie udział Orkiestra Dęta Sochaczew oraz zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury.
Podobnie jak i w poprzednim roku, na terenach sportowych przy ul. Warszawskiej zostanie zorganizowany Jarmark Sochaczewski, składający się z Strefy NGO prezentującej dorobek sochaczewskich organizacji pozarządowych oraz Strefy Animacji Rodzinnych. Mieszkańcy będą mogli również posmakować potraw z różnych stron świata w ramach Festiwalu Foodtracków. Do tego planowany jest Pchli Targ, Miasteczko Harcerskie oraz dalsza część Festiwalu Chorągwi.
Pomyślano także o najmłodszych mieszkańcach, którzy będą się mogli pobawić w wesołym miasteczku. Nie zabranie również muzyki. Na scenie wystąpią: zespół Tajm, raper Kęka oraz zespół Felivers. Pierwszy dzień święta zakończy koncert Ani Dąbrowskiej.
Dla ducha i ciała
Z kolei drugi dzień święta rozpocznie się o godzinie 10.00. To właśnie na tą godzinę Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, zaprasza mieszkańców do odwiedzenia siedziby Urzędu Miejskiego. Podczas zwiedzania odbędzie się m.in. prezentacja publikacji dedykowanych mieszkańcom Sochaczewa. Natomiast w Chodakowie w hali sportowej będzie czynna strefa sportowa.
Z kolei na Placu Kościuszki odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Katarynek. Po jego zakończeniu burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na słodki poczęstunek, czyli na Mazurek Chopina. Na Placu wystąpi także Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa.
Dziać się będzie również na stadionie MOSiR. Tu, podobnie jak w sobotę, będzie funkcjonował Jarmark Sochaczewski i towarzyszący mu Festiwal Foodtracków.
Natomiast na scenie zaprezentują się zespoły z Sochaczewskiego Centrum Kultury, zespół Teren C i Patrycja Markowska. A gwiazdą wieczoru będzie zespołu Dżem.
Dodajmy, że przez cały czas trwania imprezy na terenie MOSiR będą czynne punkty informacyjne, w których będą wydawane mapy z planem sytuacyjnym imprezy, program imprezy oraz materiały promocyjne Urzędu Miejskiego.
Jerzy Szostak
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW klubie u seniorów
Następny artykułZ siekierą na jubilera