Strona główna Powiat Wielki pożar w Lubiejewie

Wielki pożar w Lubiejewie

791
0
PODZIEL SIĘ

Jeden z największych pożarów w ostatnich tygodniach wybuchł w Lubiejewie przy zakładzie zajmującym się produkcją rowerów. Strażacy dostali zgłoszenie we wtorek, 12 lutego tuż przed godziną 17.00. Zasygnalizowano im, ze płonie składowisko odpadów tuz przy posesji zakładu.

– W trakcie dojazdu do pożaru zaczęły napływać kolejne zgłoszenia z tego miejsca i te były już o wiele poważniejsze. Zgłaszający sygnalizowali, że od ognia ze składowiska zajęły się budynki pobliskiego zakładu produkującego rowery. Po dojeździe na miejsce strażacy ocenili, że pożar objął składowisko głownie materiałów gumowych. Oprócz składowiska ogień był w dwóch budynkach zakładu –mówi Rafał Krupa, rzecznik Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Strażakom udało się mocnymi strumieniami wody oraz pianą ugasić szybko ogień. W krótkim czasie opanowano sytuację. Jednak straty są spore, choć płonące budynki udało się ocalić. Są tylko nadpalone. Udało się tez ocalić od płomieni sporą część gotowych wyrobów. Przyczyna pożaru będzie ustalana przez biegłych. Być może to było przypadkowe zaprószenie ognia lub jakieś zwarcie instalacji. Nie ma poszkodowanych osób.
W akcji gaszenia uczestniczyło 12 samochodów ratowniczo-gaśniczych i strażacy z Sochaczewa oraz powiatowych jednostek OSP m. in. z Nowej Suchej i Rybna.

BN
Fot. OSP Rybno