Strona główna Rybno W Rybnie zagrali dla Kasi

W Rybnie zagrali dla Kasi

676
0
PODZIEL SIĘ

W Szkole Podstawowej im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie odbył się w 17 lutego „Walentynkowy Koncert Charytatywny” pod hasłem „Gramy dla Kasi”. Cały dochód z niego przeznaczony został dla 32-letniej Katarzyny Stańczyk, mieszkanki Rybna, która jest w śpiączce po wypadku samochodowym.

Zanim jednak doszło do koncertu, w trakcie specjalnych warsztatów młodzi i starsi wiekiem mieszkańcy gminy Rybno przygotowali specjalne, własnoręcznie wykonane fanty na loterię.

– Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli i zorganizowali walentynkowe warsztaty, na których wykonywaliśmy drzewka szczęścia oraz mydełka, które można było kupić na kiermaszu w dniu koncertu charytatywnego dla pani Kasi. Dziękuję też z całego serca za wspaniałe występy oraz licytacje. Koncert dotarł do tak licznego grona osób, którzy pokazali, ile warte jest ludzkie życie i jak można pomagać – podsumował imprezę Damian Jaworski, wójt gminy Rybno. Sam też z wielkim zapałem uczestniczył w walentynkowych warsztatach.

W programie koncertu były występy artystyczne uczniów szkoły, kiermasz wypieków domowych, a także ciesząca się ogromnym zainteresowaniem loteria fantowa i licytacje. Najmłodsi mogli wykonać sobie zdjęcia z bohaterami bajek i umalować bajkowo buźkę. Dla maluchów było też sporo niespodzianek.

Dochód z koncertu przekazany został na pomoc w leczeniu i rehabilitację Katarzyny Stańczyk. Pani Kasia w listopadzie ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Po czym zapadła w śpiączkę. Aktualnie przebywa w Centrum Rehabilitacji Votum w Sawicach, gdzie jest rehabilitowana i przygotowywana do podjęcia próby wybudzenia. Na jej powrót czeka dwójka jej dzieci.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowała się społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie, Zespół Szkół w Erminowie oraz Wójt gminy Rybno.

BN

Fot. SP Rybno