Strona główna Młodzieszyn W Młodzieszynie będzie stadion

W Młodzieszynie będzie stadion

956
0
PODZIEL SIĘ

Po latach starań, dzięki zabiegom Moniki Pietrzyk, wójta gminy Młodzieszyn, oraz posła Macieja Małeckiego podpisano dla umowę dofinansowanie przebudowy kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im. gen Stanisława Grzmota Skotnickiego i Gimnazjum w Młodzieszynie. Nowoczesny kompleks sportowy ma powstać do końca czerwca 2020 roku.

– To było marzenie mieszkańców gminy Młodzieszyn od co najmniej 30 lat. Również moje, jako nauczyciela wychowania fizycznego. Wcześniej wójtowie, o ile wiem, też podejmowali starania o przebudowę boiska. Od kiedy objęłam funkcję wójta gminy, za jeden z głównych celów postawiłam sobie budowę takiego kompleksu lekkoatletycznego w Młodzieszynie. Wykorzystałam wszystkie możliwości, jakie się pojawiły. Jednak muszę podziękować tym wszystkim, którzy ofiarnie mnie wspierali w mych dążeniach. Po latach gmina będzie mieć wspaniały kompleks sportowy. Podpisanie umowy to nasz wspólny sukces – mówi Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

Dotacja z rządu

Oficjalne podpisanie umowy między Anną Krupką – sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a gminą Młodzieszyn reprezentowaną przez Monikę Pietrzyk, nastąpiło w piątek 6 lutego. W uroczystości jej parafowania uczestniczyli Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, Jolanta Gonta – starosta Powiatu Sochaczewskiego, radni gminy Młodzieszyn oraz pracownicy Urzędu Gminy i podległych gminie jednostek.

W ramach realizacji tego zadania inwestycyjnego wybudowana zostanie  czterotorowa bieżnia okrężna o długości 400 metrów i sztucznej nawierzchni, oraz sześciotorowa bieżnia prosta o długości 130 metrów i sztucznej nawierzchni, stanowiąca przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej. Dodatkowo w kompleksie sportowym będzie skocznia do skoku wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i trójskoku.

Inwestycja obejmie również zakup wyposażenia lekkoatletycznego, budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 26 na 56 metrów wraz z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Powstanie ponadto boisko wielofunkcyjne o wymiarach 27 na 45 metrów ze sztuczną nawierzchnią i z polami do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa. W planach inwestycji przewidziano budowę skoczni do skoku o tyczce, a także wykonanie odwodnienia bieżni i boisk. Ponadto będą studzienki teletechniczne, zasilanie oświetlenia boisk, piłkochwyty, jak również kabiny dla zawodników. W ramach inwestycji sfinansowany ma być zakup sprzętu do pielęgnacji nawierzchni i wykonanie zagospodarowania terenu.

Całkowita wartość inwestycji na podstawie kosztorysu sporządzonego w 2016 roku wynosi 3 474 200 zł, z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki udzieliło dofinansowania na kwotę 1 200 000 zł. Termin zakończenia budowy określony został na dzień 30 czerwca 2020 roku.

Wspólny sukces

To jedna z 10 dotacji tego typu przyznanych placówce szkolnej w Polsce, a jedyna na terenie Mazowsza. Sukces jest więc tym większy, że obiekt będzie w końcu zrealizowany i to z takim rozmachem.

Anna Krupka, przedstawiciel Ministra Sportu i Turystyki, wyraziła po podpisaniu umowy ogromne zadowolenie z faktu, że udało się ministerstwu wesprzeć gminę Młodzieszyn w realizacji tak ważnego i długo wyczekiwanego przez społeczność zadania.

Starosta sochaczewski Jolanta Gonta również podziękowała wszystkim za wsparcie i pomoc w realizacji tego zadania. Wszak będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych na terenie powiatu. Zupełnie osobną i dużą zasługę z doprowadzeniu do podpisania umowy ma poseł Maciej Małecki.

– Cieszę się, że Młodzieszyn będzie miał piękny kompleks sportowy i że kolejne wsparcie rządu trafia na ziemię sochaczewską na tak potrzebny cel. Właśnie w ten sposób wyrównujemy w mniejszych miejscowościach szanse społeczne, infrastruktury czy przedsiębiorczości. Gratuluję pani wójt Monice Pietrzyk, radnym i całej społeczności szkoły. I życzę wszystkim mieszkańcom Młodzieszyna, żeby ten nowoczesny stadion, na który czekaliśmy 20 lat, był impulsem nie tylko dla dzieci i uczniów, ale także dla tych, którzy będą chcieli oderwać się od komputera i postawią na aktywny tryb życia – wspomniał poseł Małecki.

Po oficjalnym podpisaniu umowy Małgorzata Malczewska, dyrektor szkoły, podziękowała za to, że po latach szkoła doczeka się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Na koniec gościom zaprezentowano teren, na którym zacznie się niebawem budowa kompleksu sportowego.

Bogumiła Nowak

Fot. Paweł Krasucki