Strona główna Sport UNICI GRAJĄ I WYGRYWAJĄ

UNICI GRAJĄ I WYGRYWAJĄ

750
0
PODZIEL SIĘ

Unia Boryszew to klub, który od wielu lat szczyci się najlepszym szkoleniem młodzieży spośród naszych klubów piłkarskich. Jednym z elementów jest jak najczęstsza rywalizacja z rówieśnikami. Tak też się dzieje i tej zimy. Młodzi Unici często grają w turniejach i często zajmują w nich wysokie miejsca.

Rocznik 2007 rywalizował w Płocku. Biało-niebiescy w eliminacjach wygrali trzy mecze i jeden przegrali. Pozwoliło to im awansować do półfinału, który wygrali 1:0. W finale nie udało się powtórzyć tego wyniku. Unia przegrała 1:2 z Królewskimi Płock i zajęła drugie miejsce. Dodatkowo Fabian Głowacki został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Dawid Jarosz wywalczył tytuł Króla Strzelców. Unia Boryszew zagrała w składzie: Fabian Głowacki, Dawid Jarosz, Kamil Jażdżyk, Wiktor Rożnowski, Michał Stankiewicz, Janek Kazimierski, Oliwier Mikulski.

Młodzi piłkarze rocznika 2009 uplasowali się na II miejscu podczas turnieju rozegranego w Słupnie. Warto dodać, że najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Stobiecki, zaś najlepszym zawodnikiem w drużynie Unii wybrano Piotra Jakubowskiego. Unia zagrała w składzie: Mateusz Stobiecki, Piotr Jakubowski, Dariusz Jeznach, Mateusz Jaworski, Dawid Jażdżyk, Bartosz Roróg, Marcel Donat, Filip Białecki, Dawid Wójcik, Kacper Feliga.

Unia Boryszew 2-0 Kasztelan Sierpc,

Stoczniowiec Płock 1-4 Unia Boryszew,

Unia Boryszew 0-1 KS Żychlin,

UKS MDK I Płock 0-1 Unia Boryszew,

Półfinał: Unia Boryszew 3-1 Pegaz Drobin,

Finał: UKS MDK II Płock 1-0 Unia Boryszew.

Rocznik 2010 wystąpił w dwóch turniejach. Pierwszy z nich odbył się w Słupnie. Tam Unici zajęli drugie miejsce. Najlepszym piłkarzem drużyny został wybrany Józef Kaczorowski. W finale Unici przegrali z Deltą Słupno. Jedynego gola stracili z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką.

Unia – AP Bzura Chodaków 2:0, gole: Józio Kaczorowski (2)

Unia – Delta Słupno 0:2

Unia – Soccer Słupno 2:0, gole: Oliwier Grupa, Józio Kaczorowski

Unia – Amator Maszewo 2:0. gole: Antek Włodarczyk, Igor Bogdański

Półfinał: Unia – Young Champions Płock 1:0, gol: Oliwier Grupa

Finał: Unia – Delta Słupno 0:1

Drugim turniejem, w którym zagrał rocznik 2010 był Irzyk Cup. W Warszawie Unia zagrała koncertowo i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce, chociaż bezbramkowy finał ze Zniczem Pruszków był lekkim horrorem. Na szczęście nasi piłkarze skuteczniej strzelali rzuty karne. Najlepszym bramkarzem został wybrany Oktawian Gołębiowski.

Unia – Milan Milanówek   1:0, gol: Oliwier Grupa

Unia – UKS Irzyk Warszawa   2:0, gole: Igor Bogdański, Kuba Bajnerman

Unia – Talent Warszawa   4:2, gole: Adam Siekielski (2), Oliwier Grupa, Igor Bogdański

Unia – Znicz Pruszków „Żółci”   2:1, gole: Józef Kaczorowski, Jaś Paciorkowski

Finał: Unia – Znicz Pruszków   0:0 rzuty karne: 2-1

Tomasz Ertman

Marcin Odolczyk

Fot. Unia Boryszew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNasi kontra Pelikan
Następny artykułNowy wóz dla strażaków