Twierdził, że postać z bajki prowadziła jego auto

fot.policja

STRZYŻEW Mężczyzna, którego samochód został znaleziony przez świadka w przydrożnym rowie, tłumaczył, że autem kierowała … Królowa Śniegu. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 580. 58-latek nie odniósł obrażeń.

Gdy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kilka minut po północy dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Strzyżew, koło Sochaczewa, na drodze wojewódzkiej numer 580. Według relacji świadka kierujący skodą zjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce udali się policjanci z kampinoskiego posterunku. Tam zastali funkcjonariuszy straży pożarnej oraz świadka i mężczyznę, który już zdążył wyjść z samochodu.

Jak się okazało, 58-latek nie odniósł żadnych obrażeń. W rozmowie z policjantami wyjaśnił, że to nie on kierował pojazdem, tylko Królowa Śniegu. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

ego/ksp

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz