Strona główna Iłów Szkolne inwestycje

Szkolne inwestycje

486
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Giżyc uważają, że ich szkoła powinna dalej być modernizowana i rozbudowywana. Bożena Stępień, sołtys z tej wsi, prosiła na ostatniej sesji Rady Gminy Iłów o dalsze prace remontowe, m.in. prace przy poprawie stanu boiska.

Utwardzenie terenu przy szkole i boiska, wykonane zostało z ziemi z wykopów podczas budowy sali gimnastycznej w Brzozowie Starym. Teraz dyrekcji szkoły w Giżycach zależy na tym, aby boisko zostało ogrodzone i utwardzone, by od wiosny mogło spełniać swoją rolę.

– Tych prac na terenie szkoły jest bardzo wiele i są one potrzebne. Pilna jest modernizacja elewacji szkoły i jej fundamentów. Szkoła w sytuacji braku własnych środków i odpowiednich pracowników we własnym zakresie wykonała pomalowanie frontowej części szkoły – mówi Elżbieta Kopka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach.

Subwencja oświatowa jest niska. To nie to, że nic nie robimy i nie zabiegamy o fundusze, ale nasze możliwości zostały ograniczone. Jednak staramy się o środki zewnętrzne na inwestycje. Boisko, co zapewniam, będzie skończone, ale brak możliwości ogrodzenia – poinformował Paweł Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Jednocześnie wspomniał, że na razie nie ma szans na zrobienie parkingu przy szkole. Jednak być może uda się zrobić przy placówce jakieś podjazdy, by można było bezpiecznie zaparkować, wysadzając uczniów.

Teraz to nie jest zbyt bezpieczne zatrzymywanie się przy głównej, dość ruchliwej drodze i przydałoby się, by te warunki bezpieczeństwa były spełnione – padł głos z sali.

BN

fot. pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDecyzja o wyborze
Następny artykułOddziały nie przedszkole