Strona główna Sochaczew miasto Stadion zmienia oblicze

Stadion zmienia oblicze

1033
0
PODZIEL SIĘ

Już za kilka tygodni powinien się rozpocząć kolejny etap przebudowy obiektów sportowych przy ulicy Warszawskiej. Po wykonaniu trybuny przyszedł czas na przebudowę płyty głównej stadionu.

Jak wynika z naszych informacji, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu władze miasta ogłoszą przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy płyty głównej stadionu przy ulicy Warszawskiej. To kolejny etap związany z modernizacją obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszym, już zrealizowanym, była budowa nowej, zadaszonej trybuny.

Została ona wykonana na zlecenie miasta przez sochaczewską firmę Sochbud. Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu w ramach programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej. Miasto otrzymało z programu na ten cel dotację w wysokości 2 599 800 zł. Dzięki rządowemu wsparciu w miejsce ziemnej trybuny powstała nowoczesna, zadaszona widownia o powierzchni 538,49 m kw. i wymiarach 92,05 m na 5,85 m. Trybuna  została podzielona na dziewięć sektorów, w których może zasiąść ponad 860 widzów. Znalazło się także miejsce dla stanowiska spikera, które zostało usytuowane w centralnej części widowni. Na nowej trybunie zostanie zawieszona elektroniczna tabela do wyświetlania wyników.

Przebudują boisko

Teraz – jak poinformował nas Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa – przyszedł czas na realizację kolejnego etapu modernizacji stadionu. A ten ma polegać na przebudowie płyty głównej. Przetarg dotyczący tej inwestycji zostanie prawdopodobnie ogłoszony w tym tygodniu.

Dodajmy, że jest to drugie podejście do modernizacji głównego boiska stadionu przy ulicy Warszawskiej. Pierwsze odbyło się w ubiegłym roku. Zostało jednak unieważnione. Na ogłoszony przetarg wpłynęła tylko jedna oferta, a jej wysokość drastycznie przekroczyła kwotę, jaką miasto zarezerwowało na ten cel. Kwota, jaką zaproponowano za przebudowę boiska, była prawie dwukrotnie wyższa niż ta wydana przez miasto na remont mostu na Bzurze wraz z przebudową ulicy Płockiej.

Wszystko wskazuje jednak na to, że po ubiegłorocznym rozchwianiu rynku, spowodowanym zbyt wielką liczbą inwestycji, obecnie sytuacja uległa stabilizacji i ceny za wykonanie zlecenia będą znacznie niższe. To z kolei pozwoli na rozpoczęcie tak oczekiwanej inwestycji.

Będzie ona polegała na renowacji głównego boiska, które otrzyma system odwodnienia oraz oświetlenie. Wokół boiska powstanie sześciotorowa bieżnia ze sztuczną nawierzchnią. Do tego dojdzie miejsce do rzutu oszczepem i pchnięcia kulą. Powstaną również skocznie do skoku o tyczce, w dal i wzwyż. A cały obiekt zostanie ogrodzony.

Praca na lata

Dodajmy, że kolejne prace związane z przebudową kompleksu sportowego przy ulicy Warszawskiej będą prowadzone w następnych latach.

W planach jest budowa obok trybuny nowego budynku klubowego o powierzchni 760 metrów kwadratowych, przed którym zostanie usytuowany parking. Budowa budynku klubowego spowoduje konieczność wybudowania nowego wjazdu na teren stadionu od strony ulicy Warszawskiej. Przy nowej bramie będą usytuowane kasy biletowe.

Zmianie ulegnie także otoczenie kortów tenisowych. Plan zakłada wybudowanie parterowego budynku w miejsce obecnego parkingu. Kompleks otrzyma również nowe boisko treningowe o sztucznej nawierzchni. Zostanie ono zlokalizowane w miejscu obecnego, trawiastego, na tyłach lodowiska. Tuż przed nim powstanie małe boisko treningowe.

Jerzy Szostak

Fot. UM Sochaczew

.