Strona główna Powiat Sochaczew w złotej piątce

Sochaczew w złotej piątce

456
0
PODZIEL SIĘ
Businessman on blurred background winning the first golden price 3D rendering

Sochaczew zajął piąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Jest to awans o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem.

Znane są już wyniki ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. W tegorocznej edycji Sochaczewa został przez ekspertów ZPP umieszczony na bardzo wysokiej, piątej pozycji w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie, uzyskując 29 620 punktów. Zwycięzcą w tej grupie został Płońsk. Na drugim miejscu znalazł się Bolesławiec, a kolejne pozycje zajęły: Czechowice-Dziedzice,  Biłgoraj oraz Sochaczew.

Przypomnijmy, że Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów, to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez ZPP. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tysięcy mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tysięcy mieszkańców, powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców, miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Samorządy oceniane są według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych. Są nimi: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego. Kolejne kategorie to m.in. rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej czy promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych.

Kolejność na liście uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów i trwa na okrągło – przez cały rok.

Dodajmy, że zwycięzcami w pozostałych kategoriach rankingu zostali: powiaty do 60 tys. mieszkańców – powiat augustowski, powiaty do 120 tys. mieszkańców – powiat tomaszowski (woj. lubelskie), powiaty powyżej 120 tysięcy mieszkańców – powiat kartuski, miasta na prawach powiatu – Nowy Sącz. A w kategorii gminy wiejskie zwyciężyła gmina Chełmiec (woj. małopolskie).

Jerzy Szostak

fot. pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPech w pucharze fanów
Następny artykułKurs dla przewodników