Strona główna Powiat Sekretarz powiatu na emeryturze

Sekretarz powiatu na emeryturze

492
0
PODZIEL SIĘ

Zofia Romanowska, pierwsza i dotychczas jedyna sekretarz powiatu sochaczewskiego po 1998 roku zakończyła pracę zawodową i przeszła na zasłużoną emeryturę.

Poniedziałek 28 stycznia br. był dla niej dniem szczególnym, dziękowano jej za dotychczasową pracę. Nie brakowało wzruszeń i wspomnień z minionych 20 lat.

Pożegnalne spotkanie pani Zofii odbyło się w obecności starosty Jolanty Gonta, wicestarosty Tadeusza Głuchowskiego, skarbnik Powiatu Teresy Pawelak, jak również pracowników Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Zofia Romanowska w powiatowym samorządzie przepracowała 20 lat. Sekretarzem Powiatu była od 1999 roku, od początku jego powołania wskutek reformy administracyjnej, funkcję tę pełniła nieprzerwanie do końca stycznia br. Do wykonywanych przez nią obowiązków należało m.in. organizacja efektywnego funkcjonowania urzędu Starostwa w całości, jak również funkcjonowania poszczególnych jego wydziałów, współpraca z Zarządem i Radą Powiatu w Sochaczewie, jednostkami podległymi oraz koordynacja prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzaniem wyborów i referendów. Zanim związała się samorządem powiatowym 8 lat sprawowała funkcję sekretarza gminy w Nowej Suchej. Karierę zawodową rozpoczęła w roku 1982.

Podczas pożegnania, starosta Jolanta Gonta wyraziła słowa uznania i szacunku, dziękowała za wszystkie lata oddanej i profesjonalnej pracy w powiatowym samorządzie, zaznaczając, że pani Zofia jest symbolem pracowitości, zdyscyplinowania i rzetelności. Dla wszystkich współpracowników była wzorem do naśladowania, jako doradca, życzliwy przełożony i… po prostu dobry człowiek.

Pani Zofia wspominała czas pracy w samorządzie, który jak zaznaczyła będzie dla niej zawsze znaczącym i ważnym etapem życia. W podziękowaniu za współpracę otrzymała kwiaty, pamiątkowe upominki oraz najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, wielu lat w zdrowiu, entuzjazmu, realizacji pasji. Niech ta zasłużona emerytura będzie czasem spokoju, radości, beztroski i czasem dla realizacji swoich marzeń i planów.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLekcje bankowości
Następny artykułEgzaminacyjny maraton