Strona główna Sochaczew miasto Rozkręcał tory

Rozkręcał tory

361
0
PODZIEL SIĘ

W piątek, 8 lutego, o godzinie 4.00 na stacji PKP w Sochaczewie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży elementów infrastruktury związanych z bezpieczeństwem ruchu pociągów.

Funkcjonariusze SOK z łatwością namierzyli złodzieja dzięki foto-pułapce. Niebawem usłyszy zarzuty.

Funkcjonariusze SOK z Warszawy patrolując linię kolejową na odcinku Teresin – Sochaczew, otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży w stacji Sochaczew. Chwilę później otrzymali wiadomość MMS z zainstalowanej w pobliżu stacji foto-pułapki. Dzięki temu byli w stanie precyzyjnie określić miejsce, gdzie przebywa podejrzany.

Na miejscu patrol zastał mężczyznę podczas kradzieży linek łącznikowych na torach – odpowiadają one za prowadzenie ruchu pociągów. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku. W wyniku kradzieży przestały poprawnie działać urządzenia kolejowe, wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h.

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli łącznie 12 linek łączników torowych, które sprawca zdążył zdemontować do chwili przybycia patrolu SOK. Jako dowód zabezpieczono także kombinerki, które posłużyły złodziejowi do kradzieży.

Złodziej, którym okazał się 45-letni mężczyzna, został przekazany do dyspozycji KPP Sochaczew, gdzie został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278 KK. Niebawem zostanie mu także postawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, że zgodnie z  art. 174 § 1 Kodeksu Karnego: „Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

SOK/opr. atu

fot. pixabay