Strona główna Kronika kryminalna Próbował ukraść elementy infrastruktury kolejowej. Grozi mu do 8 lat więzienia

Próbował ukraść elementy infrastruktury kolejowej. Grozi mu do 8 lat więzienia

522
0
PODZIEL SIĘ

Skrajna nieodpowiedzialność i chęć łatwego zarobku mogła być przyczyną katastrofy w ruchu lądowym. Dzięki współpracy sochaczewskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, 44 – letni mężczyzna nie uniknie konsekwencji swojego działania i będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli w bezpośrednim pościgu sprawcę kradzieży linek dołączeniowych. Są one wykorzystywane w zarządzaniu SRK czyli do sterowania ruchem kolejowym. Uszkodzenie, bądź kradzież elementów infrastruktury kolejowej, oprócz opóźnień czy zakłócenia działania linii, może skończyć się tragicznie dla osób poruszających się pociągami.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do sochaczewskiej komendy. W trakcie czynności ustalono, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Najczęściej kradł linki ze szlaku kolejowego Teresin – Sochaczew, Kornelin – Leonów i Sochaczew – Kornelin.

Podejrzany 44 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał osiem zarzutów dotyczących sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym poprzez kradzież elementów infrastruktury kolejowej. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew