Strona główna Sochaczew miasto Polowanie na gryzonie

Polowanie na gryzonie

609
0
PODZIEL SIĘ

Jak wynika z naszych informacji, od 1 marca do 1 maja na terenie Sochaczewa zostanie przeprowadzona pierwsza w tym roku akcja deratyzacji.

Jest ona obowiązkowa i należy ją przeprowadzić na osiedlach mieszkaniowych, ale tylko w blokach i kamienicach. Deratyzacja prowadzona będzie także w kanałach deszczowych i sanitarnych, na terenie dawnej bazy ZUK, oczyszczalni ścieków oraz w sieciach ciepłowniczych.

Przypominamy, że szczególną uwagę należy zwrócić na piwnice, kotłownie, magazyny, zabudowania gospodarcze, strychy, sieć kanalizacyjną oraz inne miejsca, gdzie mogą pojawiać się gryzonie. W miejscach wyłożenia trutki trzeba umieścić ostrzeżenie „uwaga trucizna”, zabezpieczyć ją przed dostępem ptactwa i zwierząt domowych, zadbać też, aby nie miały do niej dostępu dzieci. Należy oczyścić z odpadków i śmieci podwórza, śmietniki, piwnice i strychy, zabezpieczyć artykuły spożywcze i karmę dla zwierząt, aby nie były dostępne dla gryzoni, oraz uniemożliwić gryzoniom dostęp do wody. Po zakończonej akcji należy zebrać i zlikwidować pozostałe trutki.

Należy również wspomnieć o tym, że aby walka z gryzoniami była skuteczna, musi się także zmienić mentalność niektórych mieszkańców Sochaczewa. A ci nieświadomie je dokarmiają. Szczury do życia potrzebują przestrzeni i pokarmu, który dostarczają im ludzie – dokarmiając inne zwierzęta. Wzrostowi ich populacji sprzyjają także zaśmiecone piwnice i pozostawianie śmieci obok śmietników.

atu

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdpoczniemy nad Utratą
Następny artykułZabawa w remizie