Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców włamania do jubilera

Policjanci zatrzymali dwóch kolejnych sprawców włamania do sklepu jubilerskiego. Usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnionego czynu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do sklepu jubilerskiego doszło pod koniec stycznia. Dwóch mężczyzn podeszło do witryny sklepowej i za pomocą siekiery wybili szybę, a następnie ukradli 27 zegarków oraz bransolety o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci z Sochaczewa szybko zatrzymali pierwszego ze sprawców. Był nim 31-letni mieszkaniec gminy Teresin. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom. Odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli kilkanaście zegarków, a także część bransolet utraconych w wyniku włamania.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy uwzględnił wniosek o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Operacyjno – Rozpoznawczego cały czas pracowali nad ustaleniem innych osób biorących udział w przestępstwie. W ostatnim czasie zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu sochaczewskiego w wieku 30 i 36 lat, którzy są dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom. Obydwaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznali się do popełnionego czynu. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz