Strona główna Sochaczew miasto Pobiegnij dla bohaterów

Pobiegnij dla bohaterów

523
0
PODZIEL SIĘ

Podobnie jak przed rokiem Sochaczew znajdzie się wśród uczestników Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Patriotyczno-sportowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 marca. Główni organizatorzy przewidzieli dla naszego miasta 150 pakietów startowych.
VII edycja biegu „Tropem Wilczym” odbędzie się w ponad 360 miastach w całej Polsce oraz za granicą (m.in. Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwie, RPA i Niemczech). Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Sochaczew po raz drugi weźmie w nim udział.
– Tym razem otrzymaliśmy dofinansowanie z fundacji na 150 pakietów startowych w biegu głównym. W pakiecie przewidziano koszulkę, medal i materiały promocyjne dotyczące VII edycji imprezy. Bieg odbędzie się 3 marca, niezależnie od warunków atmosferycznych. Przygotujemy dwie trasy – bieg główny i rodzinny. Dłuższy liczy 1963 metry i w ten symboliczny sposób wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg rodzinny to tylko 196,3 metra, mogą w nim wystartować dzieci do 7 lat. Wszyscy mali zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a najlepsza trójka dodatkowo puchary i nagrody – zachęca Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie.
Biuro zawodów czynne będzie na placu Kościuszki od godz. 10.00. Godzinę później zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, odbędzie się wówczas prelekcja dotycząca postaci Leona Lecha Breynara (Pawła Jasienicy) – oficera Armii Krajowej, uczestnika walk o Wilno. Wygłosi ją Jakub Wojewoda, kustosz sochaczewskiego muzeum. Bieg dla dzieci zaplanowano na godzinę 11.30. Z kolei bieg główny rozpocznie się w południe. Start będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Staszica i Narutowicza. Uczestnicy pobiegną ul. Traugutta. Nawrót będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z ulicami 15 Sierpnia i Licealną. Następnie biegacze wrócą ul. Traugutta, pokonają skrzyżowanie z Warszawską i skręcą w lewo z ul. Staszica w Toruńską. Finisz będzie przebiegał ul. Farną do mety zlokalizowanej na Placu Kościuszki.
Pakiety startowe otrzyma pierwsze 150 osób zarejestrowanych przez portal tropemwilczym.pl. Tam też dostępny jest regulamin imprezy. Jeżeli pakiety zostaną wyczerpane, dalsza rejestracja możliwa będzie poprzez wysłanie zgłoszenia na adres mailowy zgloszeniamosirsochaczew@gmail.com oraz w dniu imprezy, w biurze zawodów. Osoby zgłoszone na adres mailowy MOSiR otrzymają koszulki przygotowane przez Urząd Miejski w Sochaczewie.

UM/atu