Strona główna Sochaczew gmina Oddziały nie przedszkole

Oddziały nie przedszkole

631
0
PODZIEL SIĘ

O dawna w gminie rozważane jest utworzenie samodzielnej placówki przedszkolnej. Jednak symulacje wskazują, że pomysł stworzenia gminnego przedszkola nie jest zbyt korzystny dla gminy i raczej jest to zadanie kosztowne, a mniej przydatne.

– Znacznie korzystniejszym w naszej ocenie jest wsparcie i rozwijanie oddziałów przedszkolnych przy szkołach. Próbowaliśmy stworzyć przedszkole w Mokasie, ale nie było chętnych, aby zapisać dziecko. Na krótko mieliśmy przedszkole w Bielicach. Chodziło do niego 8 osób, a obsługi było 11. Tak więc nie opłacało się utrzymanie tej placówki. Zatem lepsze, w naszej perspektywie jest rozwijanie oddziałów przedszkolnych, niż samodzielnych placówek – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Stąd też przy rozbudowie i modernizacji szkół w Kątach i Feliksowie pomyślano o wzmocnieniu tych oddziałów dla najmłodszych. Co prawda w Rozlazłowie jest Niepubliczne Przedszkole Słoneczko, jednak podlega ono formalnie i administracyjnie pod miasto, więc nie należy do gminy Sochaczew.

Nieopłacalnym były też próby uruchomienia gminnego żłobka w Kuznocinie. Po 2-3 latach przymiarek i zerowym zainteresowaniu mieszkańców tym pomysłem, zrezygnowano z tej idei.

BN

fot.pixabay