Strona główna Wyszogród Nowe połączenia autobusowe

Nowe połączenia autobusowe

747
0
PODZIEL SIĘ

Po likwidacji przewozów autobusowych Mobilis, w połowie ubiegłego roku, mieszkańcy Wyszogrodu oraz gminy narzekali, że wskutek tego w wielu przypadkach zostali odcięci od świata. Sytuacja jednak się zmieniła.

Ruszyła właśnie linia firmy Mars, świadcząca usługi przewozowe od blisko 20 lat. Ruszyły autobusy na trasach: Wyszogród – Mała Wieś, Bodzanów – Miszewo – Murowane – Płock.

Kursują od poniedziałku do piątku, oprócz świąt. Część obsługiwana jest tylko w dni nauki szkolnej, więc na okres wakacji większość połączeń będzie zawieszonych. Informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 796-987-177 od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00, a w soboty od 8.00 do 13.00 oraz na stronie www.marqs.info.pl.

To jednak nie jest jedyne połączenie Wyszogrodu z Płockiem. Firma Stalko Przybysz i Wspólnicy uruchomiła przejazdy na trasie Płock – Warszawa. Po drodze autobusy zahaczają o Słupno, Wyszogród i Czerwińsk. Są to autobusy przyspieszone i pośpieszne, po trzy w jedną stronę, więc dogodne dla podróżujących do stolicy i Płocka. Nie kursują tylko w dni świąteczne.

Szczegółowe rozkłady obu linii wywieszone są na dworcu autobusowym w Wyszogrodzie.

BN

fot. pixabay