Nowa Piątką Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość idzie do wyborów europejskich z pięcioma gotowymi projektami i zapowiedziami kolejnych. Nowa Piątka PiS to 500 Plus na pierwsze dziecko już od 1 lipca, „trzynastka” dla każdego emeryta, likwidacja podatku PIT dla młodych do 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie połączeń PKS w małych miejscowościach.

Na specjalnej konferencji prasowej w poniedziałek, 25, lutego poseł Maciej Małecki poinformował o programie Prawa i Sprawiedliwości na wybory do Parlamentu Europejskiego. Program zakłada stałe podnoszenie poziomu życia w Polsce do standardów jakie są w bogatych krajach europejskich. To także   praca w Europarlamencie na rzecz budowania wspólnoty równych państw. Unii wspierających się krajów, w której każdy głos się liczy, nie tylko tych najsilniejszych.

Jak powiedział Maciej Małecki do podnoszenia poziomu życia w Polsce ma się przyczynić pakiet programów, który nazwano Nową Piątką PiS. Skierowana jest ona do: rodzin program 500 Plus od pierwszego dziecka, który wejdzie w życie 1 lipca, młodych – likwidacja podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, pracowników – obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT dla wszystkich pracujących, starszych i słabszych grup społecznych – świadczenie Emerytura Plus oznaczający dodatkowe 1100 zł już od tego roku dla każdego emeryta rocznie, już od tego roku oraz mieszkańców małych miejscowości – przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami oraz ożywienie komunikacji lokalnej

Każda z naszych propozycji ma opracowane założenia i   skalkulowane koszty. Wszystkie bilansują się w budżecie Program 500 Plus obejmie pierwsze dziecko w rodzinie już od 1 lipca. Wcześniej, bo w maju 1100 zł w postaci dodatkowej emerytury tzw. Trzynastki otrzymają seniorzy. Młodzi ludzie do 26 roku życia całkowicie zostaną zwolnieni z podatku PIT – powiedział poseł Maciej Małecki. I jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki konieczne na to wydatki i wszystkie koszty programów zostaną sfinansowane z dalszego uszczelniania systemu podatkowego, walki z nadużyciami i wzrostu gospodarczego.

Poseł poinformował również, że każdy pracownik bez względu na wiek skorzysta z obniżonych kosztów pracy dzięki co najmniej dwukrotnemu zwiększeniu sumy, która jest zaliczana jako koszt uzyskania przychodu i obniżeniu podatku PIT. Partia wychodzi też naprzeciw potrzebom mieszkańców małych miejscowości. Rząd przygotował środki na odbudowę zlikwidowanych połączeń PKS między powiatami i gminami, które w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów.

Ale jak dodał poseł Małecki, Prawo i Sprawiedliwość idzie do w Europarlamentu by budować wspólnotę równych państw. Wspierających się krajów, w której każdy głos się liczy, nie tylko największych i najsilniejszych. PiS prowadzi również politykę jasnego prezentowania polskiego zdania i stanowiska na forum Unii Europejskiej i wzmacniania naszego potencjału, stawiając na polskie produkty i firmy pomagając im tak aby mogły konkurować z europejskimi.

– Przedstawiciele obecnej opozycji gdy mają do wyboru np. zagraniczne i polskie tramwaje to decydują się na zagraniczne, jak w Warszawie. Pozwolili również na upadek polskich stoczni, pozwalając by niemieckie rozkwitły, zaatakowali nawet budowę Centralnego Portu Lotniczego, „bo przecież jest lotnisko w Berlinie” – My wybieramy polskie. Taka jest różnica między nami. My stawiamy na modernizację i wzmocnienie polskich firm, usługodawców i producentów.- dodał poseł. Zaznaczając, że stawką wyborów europejskich jest Polska, jej przyszłość i przyszłość Polaków

Podejmujemy walkę o to by polska klasa średnia żyła na poziomie europejskim. By Unia była miejscem współpracy wszystkich tworzących ją krajów na równych warunkach. Ta walka będzie się rozgrywać w Parlamencie Europejskim – stwierdził Maciej Małecki.

opr. Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz