Strona główna Sport NIE BYŁO NAJGORZEJ

NIE BYŁO NAJGORZEJ

452
0
PODZIEL SIĘ

Mijający sezon wielu kibiców sportowych prawdopodobnie oceni jako stracony dla Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego. Jeżeli chodzi o występy w Ekstraklasie, będą mieli rację. Poprzednia drużyna zakończyła na piątym miejscu, w tym będzie jeszcze niżej.

Pewnym sukcesem było zwycięstwo zespołu „rezerw” w rozgrywkach II Ligi Mazowieckiej. Nie można jednak zapominać, że przecież tenis stołowy to sport indywidualny.

Rok 2018 to przede wszystkim największy sukces Katarzyny Grzybowskiej-Franc, która w hiszpańskim Alicante zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w grze pojedynczej. Pani Katarzyna do tego krążka dołożyła jeszcze złoty medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Jej młodsza koleżanka klubowa Julia Ślązak z Młodzieżowych Mistrzostw Polski przywiozła trzy medale. Dwa srebrne wywalczyła w grze pojedynczej i podwójnej. Brązowy w turnieju drużynowym wspólnie z Wiktorią Zaniewską. W Mistrzostwach Polski Juniorek zagrały w deblu Aleksandry Paruszewska i Wojtczak. Nasza para została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

W Mistrzostwach Mazowsza Seniorek para Wojtczak/Paruszewska zajęła piąte miejsce. Z Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza srebrny medal w grze podwójnej i brązowy w pojedynczej przywiozła z Nadarzyna Wiktoria Zaniewska. Bardzo radosne były także Mistrzostwa Mazowsza Juniorek, które odbyły się w Sochaczewie. Grając na własnych „śmieciach”, nasza para Wojtczak/Paruszewska rządziła przy stołach. W grze pojedynczej Paruszewska była druga, a Wojtczak czwarta. Nasza para w grze podwójnej oraz turnieju drużynowym zdobyła złote medale.

Wróćmy jednak do Ekstraklasy. W tym tygodniu zespół SKTS rozegra dwa mecze ligowe. Na obydwa warto przyjść do sochaczewskiej hali MOSiR. Wynik pierwszego z nich, czwartkowego, może mieć kolosalny wpływ na dalsze losy naszej ekipy. W sobotnim, będzie można obejrzeć w akcji najlepszą od ponad dwudziestu lat polską ekipę.

Terminy najbliższych meczów SKTS (hala MOSiR ul. Kusocińskiego):

Karpaty Krosno – SKTS Sochaczew 21.02 godz.16.30

SKTS Sochaczew – KTS Tarnobrzeg 23.02 godz.17.00

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski