Strona główna Sochaczew miasto Może będzie taniej

Może będzie taniej

549
0
PODZIEL SIĘ

Okazuje się, że w tym tygodniu nie poznamy firmy, która na zlecenie Urzędu Miejskiego miała wykonać przebudowę płyty głównej boiska przy ulicy Warszawskiej. Powód jest dość zaskakujący.

Otóż w porównaniu z ubiegłorocznym przetargiem, na który zgłosiła się tylko jedna firma, w tym roku inwestycją jest zainteresowanych kilka spółek. A te skierowały do Urzędu Miejskiego kilkadziesiąt pytań, prosząc o wyjaśnienie niektórych szczegółów projektu.

Stąd też decyzja burmistrza o przesunięciu terminu składania ofert na 6 marca. Miejmy nadzieję, że tak duże zainteresowanie przełoży się na znacznie niższe oferty niż ta, jaką zaproponowano w ubiegłym roku, a która znacznie przewyższała przeznaczone na ten cel środki.

Dodajmy, że zakres zaplanowanych prac na stadionie MOSiR obejmuje m.in.: likwidację trybun ziemnych znajdujących się po wschodniej stronie stadionu, przebudowę głównej płyty boiska oraz budowę sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m. Powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia w dal i wzwyż. Do tego dojdzie system nawadniania oraz nowe ogrodzenie. Zainstalowana zostanie także nowa brama oraz furtki przy wejściu głównym na stadion od ul. Warszawskiej. A na terenie obiektu położone zostaną nowe chodniki, wytyczona droga wewnętrzna i miejsca parkingowe. Natomiast cały teren, łącznie z płytą główną boiska, zyska oświetlenie.

jur

fot.pixabay