Strona główna Iłów Leader ruszy na wiosnę

Leader ruszy na wiosnę

489
0
PODZIEL SIĘ

Lokalna Grupa Działania Aktywni Razem, w ramach której współpracuje gmina Iłów wraz z 9 gminami i miastami, zakończyła realizację I etapu wdrażania inicjatywy Lokalnej Strategii Rozwoju Leader 2016.

W wyniku 22 naborów Rada wybrała 96 wniosków do dofinansowania. O dotacje starali się głównie przedsiębiorcy. Dotąd LGD przekazała na realizację projektów około 4 mln zł. Na kolejne wnioski zarezerwowane jest ponad 1,5 mln zł. Dofinansowanie ma trafić do wybranych w pierwszym kwartale tego roku. W pierwszym półroczu LGD ogłosi nabory na granty w ramach 15 projektów oraz 6 konkursów na operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, utworzenia inkubatora przetwórstwa spożywczego oraz tworzenia i rozwijania przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Łączny limit dostępnych środków wyniesie 3,4 mln zł.

– Na razie nie ma jeszcze rozpatrzonych wniosków, które wpłynęły w 2018 roku. Dotacje będą rozdzielone najpewniej na wiosnę i wtedy poznamy konkretne kwoty dofinansowania, na jakie mogą liczyć wybrani beneficjenci – powiedział Przemysław Nowacki, sekretarz gminy Iłów.

Największym zainteresowanie cieszą się wnioski aktywizujące społeczności lokalne, dające nowe miejsca pracy i rozwijające przedsiębiorczość.

BN

fot. pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie za miesiąc
Następny artykułPaczki dla mieszkańców