Strona główna Brochów Książka na telefon

Książka na telefon

513
0
PODZIEL SIĘ

Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie wprowadziła od początku roku nową usługę – „Książkę na telefon” dla ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych z terenu gminy.

Chętni mogą skorzystać zatem z możliwości telefonicznego zamawiania książek i wybrane pozycje zostaną im dowiezione do domu. Mieszkańców, zwłaszcza starszych i mieszkających dość daleko od Brochowa bardzo ucieszyła taka propozycja.

– Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny, mailowy lub przez upoważnione osoby. Można do nas dzwonić pod nr 505 955 437. Nasza usługa, czyli dostawa i odbiór książek jest bezpłatna – mówi Małgorzata Malejka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie.

Przed tym jednak radzi zapoznać się z regulaminem korzystania z tej usługi biblioteki. Nie każdy, bowiem może korzystać z tej formy dostarczania książek, a tylko ci, którzy naprawdę mają ograniczone możliwości dotarcia do placówki ze względu na wiek i chorobę.

Z usługi nie można skorzystać przejściowo w sytuacji, gdy w domu czytelnika pojawi się choroba zakaźna. Bbibliotekę trzeba również poinformować o tym, jeśli zmieni się miejsce zamieszkania. Książki i audiobooki można zamawiać telefonicznie w dni robocze od godziny 10.00 do 18.00. Zamówione pozycje są dostarczane i odbierane od czytelnika raz w miesiącu w ustalony z nim dzień. Przy zapisie na tę usługę czytelnik powinien przedstawić dowód osobisty oraz wypełnić kartę zapisu i zobowiązać się do przestrzegania regulaminu. Ten zaś niewiele różni się od tego obowiązującego pozostałych czytelników. Tak jak pozostali czytelnicy, można skorzystać z 5 pozycji – książek lub audiobooków. Wypożyczeniu nie podlegają egzemplarze z księgozbioru podręcznego. Tak jak inni czytelnicy, ci korzystający z książki na telefon, mogą przedłużyć sobie termin jej oddania lub jeśli ktoś ma ochotę, może zarezerwować sobie pozycję, która cieszy się wielkim powodzeniem i zapisać w kolejkę.

Pracownicy biblioteki informują o nowościach i pomagają tym czytelnikom w wyborze interesującej lektury. Jeśli jednak czytelnik zniszczy lub zagubi książkę ma obowiązek jej odkupienia. Nie zastosowanie się też do regulaminu spowoduje czasowe, a w drastycznych przypadkach, całkowite pozbawienie możliwości korzystania z tej formy usługi – dodaje dyrektor placówki.

BN

Fot. Bogumiła Nowak