Strona główna Kronika kryminalna Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

836
0
PODZIEL SIĘ

Granat na polu

Załusków

W trakcie prac polowych rolnik z Załuskowa odkrył na swym polu granat ręczny z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce udał się policyjny pirotechnik, który potwierdził, że jest to niewybuch. Do czasu przybycia wojska policja zabezpieczała miejsce. Do zdarzenia doszło 18 lutego.

 Spragniony napastnik

Sochaczew

Do sklepu monopolowego mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza wszedł bezdomny 29-latek. Z półki wziął piwo. Jednak nie zamierzał za nie zapłacić. Chwycił ekspedientkę za ręce, doprowadzając kobietę do stanu bezradności. W czasie tego zdarzenia do sklepu wszedł inny mężczyzna, który powstrzymał sprawcę tej napaści. Po przyjeździe policji, bezdomny został zatrzymany do wyjaśnienia.

Taranował samochody

Sochaczew

Mieszkaniec bloku mieszczącego się przy ulicy Piłsudskiego powiadomił 20 lutego policję, że jest świadkiem, jak kierowca citroena na parkingu uszkodził toyotę. Potem oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, kim był kierowca citroena i udali się w miejsce zamieszkania sprawcy zniszczenia zaparkowanego samochodu. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że sochaczewianin ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Sprawcę zatrzymano do wyjaśnienia.

Wpadł z ziołem

Sochaczew

Policjanci na parkingu przy sklepie na ulicy 15 Sierpnia zatrzymali 19-letniego mieszkańca Młodzieszyna. Nastolatek wpadł, gdyż jak się okazało, posiadał przy sobie marihuanę. Sprawca został zatrzymany. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Do zdarzenia doszło 21 lutego.

Szalała za kierownicą

Sochaczew

Na drodze z Sochaczewa do Kampinosu wpadła 26-letnia mieszkanka Kampinosu. Patrol policji zatrzymał ją, gdyż doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem seicento. Już na miejscu wypadku, przy kontroli okazało się, że młoda kobieta   prowadziła swoją mazdę, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, łamiąc przepisy ruchu drogowego, w tym taranując seicento. Do zdarzenia doszło 22 lutego.

Nastolatka na gigancie

Iłów

Policjanci z posterunku policji w Iłowie na terenie gminy Iłów zatrzymali 16-letnią wychowankę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Dziewczyna samowolnie oddaliła się z tego ośrodka. Zatrzymana została 23 lutego i następnie przewieziona do Ośrodka w Załuskowie.

Wpadł na psa

Wszeliwy

Nieostrożny właściciel psa spowodował 24 lutego kolizję z motocyklistą. 19-letni mieszkaniec Zalesia, kierując motocyklem yamaha virago, niechcący najechał na psa, który wbiegł mu wprost pod pojazd. W wyniku czego motocyklista wywrócił się. Na szczęście nie poniósł poważniejszych obrażeń poza stłuczeniami. Motocyklista nie odniósł obrażeń. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ukarali właściciela psa mandatem 200 zł.

Zatrzymani z amfą

Sochaczew

Policyjny patrol zatrzymał na ul. Porzeczkowej dwóch mieszkańców Sochaczewa, 24-letniego i 22-letniego, pod zarzutem posiadania narkotyków. Mężczyźni mieli przy sobie amfetaminę. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat. Do zatrzymania doszło 24 lutego.

oprac. BN

fot.policja