Strona główna Powiat Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

946
0
PODZIEL SIĘ

47 uczniów z 12 szkół z terenu powiatu sochaczewskiego wzięło udział w VII edycji powiatowego konkursu fotograficznego pt. „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”. Na tegoroczną edycję konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie nadesłano aż 129 zdjęć.

Uczniowie mieli do wyboru 4 kategorie, oczywiście związane tematycznie z okresem świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza kategoria dotyczyła klimatu świąt w szkole, druga miała ukazać różne oblicza świętego Mikołaja, trzecia miała ukazywać przedstawienie świąt w swojej okolicy a ostatnia czwarta – dotyczyła klimatu świat w rodzinie. Nadesłane zdjęcia poddane zostały wnikliwej obserwacji i analizie przez członków komisji konkursowej, która zgodnie postanowiła przyznać w każdej z kategorii nagrodę bądź wyróżnienia. Łącznie wyróżniono prace 11 uczniów z dziesięciu szkół.

Wzorem lat poprzednich w tym roku w jury zasiedli: Tomasz Ertman – nauczyciel z ZS CKP, fotograf oraz Jakub Wasilewski – fotograf i Anna Syperek – reprezentująca współorganizatora konkursu, czyli Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji, które to ufundowały m.in. nagrody dla uczniów. Z ramienia szkoły za przygotowanie konkursu odpowiadała Ewa Chaber. Nagrodę w konkursie ufundowała także dyrektor placówki Julia Jakubowska.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w miniony piątek, 22 lutego, tradycyjnie w szkolnej świetlicy ZS CKP. Nagrody zwycięzcom wręczały: Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji i Julia Jakubowska, dyrektor ZS CKP. Dyrektor szkoły gratulując nagrodzonym, zachęcała szczególnie uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych do przyjrzenia się ofercie edukacyjnej 80-tki, bo jak pokazuje ten konkurs szkoła nie tylko uczy, ale też stwarza możliwości do rozwijania swoich pasji i zainteresowań w różnych dziedzinach. Z kolei Urszula Opasiak skierowała podziękowania do opiekunów i nauczycieli, którzy rozwijają w swych uczniach pasje, zachęcając do udziału w wielu konkursach, które organizuje lub którym patronuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali ciekawe nagrody, w tym – indywidualne i niepowtarzalne kubki oraz dyski zewnętrze, power banki i pendrivy.

Wyniki konkursu

kategoria „Klimat świąt w mojej szkole”

wyróżnienie – Mateusz Klocek – Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie

kategoria „Różne oblicza św. Mikołaja”

I miejsce – Julia Boryszewska – ZS CKP w Sochaczewie

wyróżnienie – Jakub Raczkowski – ZS CKP w Sochaczewie

wyróżnienie – Julia Przyłuska – Szkoła Podstawowa w Wyczółkach

kategoria „Święta w mojej okolicy”

wyróżnienie – Jagoda Szafaryn – Szkoła Podstawowa w Gawłowie

wyróżnienie – Marcin Augustyniak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sochaczewie

wyróżnienie – Oliwia Dylik –Szkoła Podstawowa w Paprotni

kategoria „Klimat świąt w mojej rodzinie”

I miejsce – Agnieszka Dębowska – Szkoła Podstawowa w Kozłowie Szlacheckim

II miejsce – Anna Wylot – Gimnazjum Powiatowe im. F. Chopina w Sochaczewie

III miejsce – Filip Pakuła-Chełstowski – Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej

wyróżnienie – Paweł Kowalski – Zespół Szkół w Teresinie

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułDla młodych twórców