Strona główna Kampinos Kolędy w różnych językach

Kolędy w różnych językach

725
0
PODZIEL SIĘ

W czasie IV edycji Konkursu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych, dzieci i młodzież śpiewali piosenki w języku angielskim i niemieckim. Konkurs na najlepiej wykonany utwór odbył się 24 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kampinosie.

Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Kampinosu oraz Szkoły Podstawowej nr 7 z Sochaczewa.

Konkurs ten od początku przyciąga wielu uczniów, gdyż jest możliwość wykazania się dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Śpiewanie w obcych językach nie jest takie łatwe. Pomimo to tegoroczny konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i jurorzy mieli trudny wybór wśród wykonawców. Jedną z najpopularniejszych kolęd jest znany w świecie utwór z 1818 roku – „Stille Nacht” (Cicha Noc) autorstwa Josepha Mohra i Franza Xavera Grubera, znana w Polsce od 1930 roku. Tę kolędę, jak również inne popularne angielskie i niemieckie utwory świąteczne, można było usłyszeć w czasie konkursu w Kampinosie.

Uczniowie startowali w kategorii językowej oraz wiekowej. W grupie z językiem angielskim w klasie IV-VI bezkonkurencyjna była Julia Giejbatow. Na drugim miejscu Bartłomiej Stankiewicz, a na trzecim Amelia Ciurzyńska. W tej grupie wręczono jedno wyróżnienie, zdobył je Jan Nagot. W klasach VII i VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum wygrała Cassandra Tsiomo. Tuż za nią była Oliwia Jakubik. Na trzeciej pozycji Dominika Wachnik. Z kolei wyróżnienie przypadło Bartłomiejowi Kądzieli.

W grupie z językiem niemieckim wśród młodszych klas najlepszą okazała się Zuzanna Leszczyńska. Drugie miejsce przypadło Julii Giejbatow, która wykazała się dobrą znajomością nie tylko angielskiego, ale też niemieckiego, a trzecie Gabrielowi Sznajderowi.

Natomiast w klasach VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum były tylko dwie nagrody. Pierwsze miejsce dla Barbary Słubik i drugie dla Dominiki Wachnik, również zdobywczyni nagród w dwóch kategoriach językowych. Nie przyznano trzeciej nagrody, ani wyróżnień.

Przy okazji konkursu nie zapomniano też o nauczycielkach, które tak dobrze przygotowały startujących w konkursie uczniów. Podziękowania wręczono: Agacie Celejewskiej, Honoracie Płocińskiej, Małgorzacie Perkowskiej, Ewie Bombała, Marcie Kroc, Izabeli Zakrzewskiej, Dorocie Fergińskiej i Kindze Przybylskiej.

Organizatorzy za rok zapraszają uzdolnionych językowo uczniów do kolejnej rywalizacji.

BN

Fot. UG Kampinos

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkolenie dla rolników
Następny artykułKronika kryminalna