Strona główna Kronika kryminalna Jeden z maczetą, drugi z trefna kartą

Jeden z maczetą, drugi z trefna kartą

563
0
PODZIEL SIĘ

Jeden z kierowców pijany, bez prawa jazdy wyruszył na drogę wyposażony w kastety, maczetę i pałkę. Drugi przywłaszczył sobie kartę flotową i tankował swój samochód na cudze konto. Obaj wpadli zostali zatrzymani przez policję. Obaj też odpowiadać będą za popełnione czyny przed sądem.

Sochaczewianin wpadł, gdyż ktoś zauważył jego dziwne zachowanie i powiadomił policję, że 31-latek prawdopodobnie siadł za kółkiem pod wpływem alkoholu. Patrol wyruszył na drogę. Pojazd udało się im zatrzymać na ul. Gawłowskiej w Sochaczewie. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie blisko dwa promile.

Wyruszył z maczetą i kastetem

– Po wprowadzeniu danych kierowcy do policyjnego systemu okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Mundurowi w trakcie prowadzonej kontroli znaleźli w bagażniku maczetę, pałkę teleskopową, dwa kastety, noże, siekierę i gaz. Ponadto, w pojeździe zabezpieczono również kapsułki z nieustaloną substancją. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Sochaczewianin, jak informuje, odpowiadać będzie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i bez odpowiednich uprawnień. Policję zaskoczyło też tak solidne zabezpieczenie w „uzbrojenie”, które jak się mogło wydawać mogło mieć zastosowanie do zastraszania przeciwników. Natomiast znalezione w pojeździe kapsułki trafiły do specjalistycznego badania. Okaże się wykaże czy nie zawierają substancji, której posiadanie jest zabronione, czyli narkotyków lub środków odurzających. Jak na razie 31-latkowi do 2 lat więzienia za wykroczenia drogowe.

Jeździł na koszt firmy

Nieco mniej szczęścia miał 39-latek z Głowna z powiatu zgierskiego (woj. łódzkie), który przywłaszczył sobie kartę flotową należącą do jednej z firm, jeszcze w ubiegłym roku.

Policjanci zostali powiadomieni, że nieznany sprawca aż pięciokrotnie zapłacił za paliwo przy użyciu karty flotowej należącej do jednej z firm z terenu powiatu sochaczewskiego. Sprawca kradzieży w sumie zatankował pięć razy paliwo, obciążając kartę na blisko 20 tys. zł.

Funkcjonariusz posterunku policji w Iłowie ustalił, gdzie mieszka złodziej. Prowadzący sprawę wraz z sochaczewskimi policjantami zatrzymali 39-latka na terenie Głowna. Na miejscu ujawniono pojazd, który był wykorzystywany do tankowania paliwa.

– W trakcie czynności ustalono, że podejrzany przywłaszczył kartę i na terenie Łodzi pięciokrotnie zatankował paliwo o wartości blisko 20 tys. zł. Mężczyzna ponadto usłyszał zarzuty dotyczące jednego usiłowania i pięciu kradzieży z włamaniem – informuje Agnieszka Dzik.

Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

BN

Fot. KPP Sochaczew

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiętowali Dzień Patrona
Następny artykułRozkręcał tory