Strona główna Kultura Jazz z rodowodem

Jazz z rodowodem

465
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

W Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia w sobotę 9 lutego odbędzie się koncert zespołu JEx Aron Blum Trio. Choć to młody zespół, to grają w nim znani i doświadczeni muzycy. Zespół gra w składzie Aron Blum (gitara basowa), Wojciech Jankowski (saksofon) i Adam Lewandowski (perkusja)

Inicjatorem powstania kapeli i duszą przedsięwzięcia jest basista Aron Blum. Jest on gitarzystą basowym, kompozytorem i autorem muzyki teatralnej. Ostatnie lata mieszkał w Londynie i stamtąd czerpie inspiracje muzyczne.

Repertuar zespołu to mieszanka muzyki klasycznej, jazzowej i etnicznej, opartej na ciekawych brzmieniach gitary basowej Arona Bluma. Z kolei Wojtek „Horst” Jankowski, to saksofonista, flecista, audiofil, meloman, grający też na instrumentach perkusyjnych. W latach wczesnej młodości występował w zespołach jazzowych, undergroundowych i rockowych. Adam Lewandowski, świetny perkusista, brał udział w nagraniach wielu artystów polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. Wojciecha Młynarskiego, Anny German, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Trzcińskiego, Edyty Geppert, Danuty Błażejczyk, Krystyny Jandy i Andrzeja Zauchy. W 2007 roku był wykładowcą podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach. Obecnie poza pracą w studio gra w trio Wojciecha Gogolewskiego, z którym w 2015 r nagrał płytę z jazzowymi opracowaniami muzyki zespołu „Skaldowie”. Współpracuje z kwartetem smyczkowym „Prima Vista” oraz z saksofonistką Aliną Mleczko.

Wstęp wolny. Początek o godzinie 19.00.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkolenie dla trenerów
Następny artykułNa konkursowej Gali