Strona główna Sochaczew gmina Gmina dołoży do mostu

Gmina dołoży do mostu

580
0
PODZIEL SIĘ

Radni gminy Sochaczew podczas sesji 6 lutego jednogłośnie uchwalili, że z budżetu gminnego dołożą do projektu i realizacji nowej przeprawy mostowej na Bzurze. Kwota dotacji została ustalona i wpisana do rocznego budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Dotacja ma być udzielona powiatowi sochaczewskiemu na budowę mostu w Sochaczewie.

– To bardzo duże zadanie komunikacyjne i o bardzo szerokim zakresie. Największe gminne zadanie, które będzie realizowane, a dotyczące transportu. Wstępne porozumienie podpisano jeszcze w ubiegłym roku na projektowanie przeprawy na Bzurze. Będziemy też pomagać w realizacji budowy. Przydałoby się teraz kolejne spotkanie z przedstawicielami samorządu powiatowego, by omówić kolejne etapy współpracy – stwierdził Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

Radni zgodnie udzielili poparcia powiatowi sochaczewskiemu na dofinansowanie inwestycji „Budowa przeprawy mostowej przez rzekę Bzurę w Sochaczewie” w zakresie opracowania dokumentacji projektowej.

Pomoc finansowa będzie przekazana trzema transzami. Pierwsza wypłata nastąpi już w tym roku. Będzie to 250 tys. zł. Kolejne wypłaty w roku 2020 i 2021 przekazane będą również w podobnych kwotach – po 250 tys. za rok. Szczegóły przeznaczenia i rozliczenia dotacji mają być ustalone na osobnym spotkaniu przedstawicieli gminy Sochaczew z samorządowcami powiatowymi. Na planowanym spotkaniu ma być też przyjęta stosowna uchwała w tym temacie.

– Ta pomoc jest bardzo istotna, bo zależy nam, aby inwestycja jak najszybciej powstała. Jest ważna dla naszych mieszkańców z takich miejscowości jak Gawłów, Altanka, Rozlazłów. Dzięki nowej przeprawie mostowej w tym rejonie będzie lepsza komunikacja. Odciąży to też nieco istniejący most i sprawniej będzie można dojechać do niektórych miejscowości. Obecnie w godzinach szczytu jest to utrudnione. Komunikacja nabierze w tym rejonie nowej, lepszej formy – uważa wójt gminy.

Nikt z obecnych na sesji nie miał wątpliwości, co do zasadności przyjęcia uchwały o wsparciu inwestycji w Sochaczewie.

BN

Fot. Bogumiła Nowak